fbpx

Na Sri Lance uratowano dwa tonące słonie. Zobaczcie niezwykłą akcję ratunkową

Dwa młode słonie zostały uratowane przed utonięciem przez żołnierzy marynarki wojennej Sri Lanki. Jak doszło do zdarzenia? Prawdopodobnie słonie spacerując po terenach przybrzeżnych przekroczyły lagunę, zapadły się i wtedy fale zaczęły ściągać je na otwarte wody.

Szczęśliwie zostały zauważone przez strażników statku patrolującego okolicę, którzy natychmiast poprosili o pomoc właściwe jednostki. Para dzikich zwierząt została porwana przez potężną siłę prądów, która oddaliła je od lądu na prawie kilometr – aby mogły wrócić na brzeg trzeba było użyć mnóstwa łodzi  i sprzętu podczas operacji trwającej kilka godzin.

Ratownicy i nurkowie musieli każdego słonia solidnie obwiązać linami i holować w stronę plaży. Na zdjęciach widać, jak słonie wysoko unoszą trąby, chroniąc nozdrza przed zamoczeniem. Zwierzęta, choć wystraszone, pozwoliły prowadzić się w bezpiecznym kierunku. Następnie zostały wypuszczone w rejony dżungli Foul Point, ich naturalnego środowiska. Akcję nadzorowali pracownicy ochrony przyrody. Dzięki wzorowej współpracy wielu ludzi i doskonałej strategii ocalono życie dorastających słoni.

 

 

 

 

 

Źródło: theguardian.com

Tłumaczenie: iskasia

Dodaj komentarz