fbpx

W siedzibie warszawskiego Zarządu Zieleni stanął Bankomat Nasion. Można pobierać z niego nasiona i wysiewać kwiaty w mieście

W siedzibie zarządu przy ul. Kruczej 5/11D pojawił się Bankomat Nasion, z którego każdy mieszkaniec może pobrać wybrane nasiona kwiatów, np. maku pospolitego, rumianku, chabru czy maciejki  i zasiać je w dowolnym miejscu.

Stołeczny Zarząd Zieleni po raz kolejny uruchomił akcję wspólnego tworzenia łąk kwietnych w mieście. W siedzibie zarządu postawiono Bankomat Nasion, z którego każdy mieszkaniec może pobrać wybrane nasiona kwiatów.

– Wystarczy wziąć jedną miarkę, znaleźć miejsce do wysiewu, posiać, podlać i czekać aż np. Eszolcja Kalifornijska lub Onętka Kosmosu wykiełkują. Polecamy i zapraszamy do nas – zachęca Zieleń Warszawska. Biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

Łąki kwietne w mieście pełnią bardzo ważną funkcję. Wpływają korzystnie na środowisko redukując gazy cieplarniane i smog. Są także schronieniem i źródłem pokarmu dla owadów i ptaków. W przeciwieństwie do ściśle zaplanowanej zieleni, skoszonych trawników i przyciętych drzewek, na łące roślinność może rozwijać się w nieograniczony sposób.

Źródło: Zieleń Warszawska/facebook

 

One thought on “W siedzibie warszawskiego Zarządu Zieleni stanął Bankomat Nasion. Można pobierać z niego nasiona i wysiewać kwiaty w mieście

  • 29 czerwca 2019 at 22:24
    Permalink

    Dzwoniłam tam i już nie mają 🙁
    I nie wiadomo, czy powtórzą tę akcję.

    Reply

Dodaj komentarz