fbpx

Niezwykły budynek w Londynie. To co go wyróżnia to fasada, a na niej… 400 000 roślin

Pracownia Sheppard Robson zaprezentowała projekt biurowca, który powstanie w Londynie. Spośród innych wyróżni go fasada, na której zasadzonych zostanie 400 tysięcy krzewów i roślin, pełniących funkcję żywego filtra powietrza.

Budynek nazwany Citicape House, zostanie zlokalizowany na Culture Mile, stolicy Wielkiej Brytanii, w strefie o dużym natężeniu ruchu między Farringdon i Moorgate i ma zastąpić istniejący budynek biurowy na rogu wiaduktu Holborn. Podstawowym celem projektu jest pokazanie, w jaki sposób przestrzeń zabudowana może rozwiązywać takie problemy, jak zmiany klimatu i zanieczyszczenie powietrza.

Docelowo zielona fasada Citicape House ma wychwycić ponad 8 ton dwutlenku węgla z powietrza, który rośliny zamienią na 6 ton czystego tlenu. W  11-piętrowym budynku znajdą lokalizację m.in. publicznie dostępny taras na dachu, sky-bar, pięciogwiazdkowy hotel, lokale handlowe, biura wraz z przestrzenią do współpracy i wydarzeń, SPA i restauracja. Dla wygody użytkowników parter projektowanego budynku zostanie odsunięty od krawędzi ulicy, aby umożliwić połączenie z małym placem naprzeciwko.

Projekt obejmuje również gromadzenie wody deszczowej w celu nawadniania zielonej ściany i zmniejszenia obciążenia infrastruktury wodociągów działających w mieście.

 

 

Źródło: whitemad.pl

Opracowanie.: KM

Dodaj komentarz