fbpx

Staruszkowo – niezwykłe miejsce, w którym starsze psy szczęśliwie dopełniają żywota

Krystyna Seemayer to prawdziwa psia bohaterka. Kobieta prowadzi hospicjum dla starszych, schorowanych psów i za tą niezwykłą działalność otrzymała w 2018 r. nagrodę  „Serce dla zwierząt”. Pod jej opieką pozostaje ponad  40 starszych czworonogów, które spędzają z nią ostatnie lata życia.

Nagroda nie była w żaden sposób związana z pomocą finansową i Staruszkowo wciąż jest uzależnione od pomocy z zewnątrz. Wydatki na taką ilość schorowanych starców są ogromne, bo przecież nie kończą się na jedzeniu. Wiele psów wymaga stałego leczenia, rehabilitacji i weterynaryjnych zabiegów.

Staruszkowo potrzebuje pomocy!

Dzięki pomocy wolontariuszom Krystyna Seemayer nie musi robić wszystkiego sama. Młodzi ludzie odwiedzają Staruszkowo i pomagają w sprzątaniu, podawaniu leków i wyprowadzaniu psów na spacery.

– Jestem pełna podziwu za hart i serce, jakie posiada Krysia, nie znam takiej drugiej osoby, która tak się poświęca dla swoich podopiecznych, bardzo często, a właściwie cały czas – wyznała jedna z wolontariuszek.

Ale nie tylko o pomoc fizyczną tu chodzi, ale przede wszystkim o wsparcie materialne. Założycielka apeluje o darowizny w postaci psiej karmy oraz ciepłych koców. Można również wesprzeć to wyjątkowe miejsce własnymi pieniędzmi.

– Chciałam państwa prosić, jeżeli ktokolwiek mógłby czasami zajrzeć do Staruszkowa, pomóc Krysi w pracach porządkowych, bylibyśmy niezmiernie wdzięczni – dodała wolontariuszka.

Przyda się każda pomoc, zwłaszcza w miesiącach zimowych.

Wyślij dary lub odwiedź Staruszkowo: Krzewie Małe 27, 59-830 Olszyna
Dokonaj wpłaty na konto: Krystyna Seemayer, 03 1060 0076 0000 3130 0131 9410,
w tytule przelewu wpisując: „Darowizna dla Staruszkowa”

Źródło: psy.pl

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Dodaj komentarz