fbpx

Wygrał na loterii 200 mln euro. Niemal wszystko przeznaczy na ratowanie Ziemi

Anonimowy zwycięzca loterii EuroMillions postanowił przeznaczyć swoją wygraną na ratowanie planety. Kwotę 200 milionów euro niemal w całości chce wydać na ekologiczną fundację Anyama założoną w celu przeciwdziałania wylesianiu i ratowaniu bioróżnorodności we Francji.

W grudniu 2020 roku w loterii EuroMillions we Francji padła wygrana o wysokości 200 milionów euro. Mężczyzna, który odebrał czek pragnął pozostać anonimowy. Zwycięski los kupił przez internet. Była to jedna z największych wygranych w historii loterii i druga największa zdobyta wśród mieszkańców Francji.

Mężczyzna pragnie zachować anonimowość. Wiadomo tylko, że jest emerytem i na loterii grał tylko po to, aby ewentualną wygraną przeznaczyć na działania pozwalające walczyć ze skutkami zmian klimatu.

Dzięki wygranej założył fundację o nazwie Anyama. W wywiadzie dla francuskiego dziennika “Le Parisien” zdradził, że na działania ekologiczne zamierza wydać prawie całą swoją wygraną.

Nazwa fundacji pochodzi od miasta w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie mężczyzna spędził kilka lat swojego dzieciństwa. To jeden z nielicznych faktów na temat swojego życia, którym podzielił się ze światem anonimowy wygrany. Wyjawił on także, że, dorastając, regularnie widywał ciężarówki wywożące drewno z lasów Burkina Faso i widok ten “bardzo go naznaczył, oburzył”.

Z mojego punktu widzenia priorytetem jest dziś ratowanie planety i zapewnienie, aby ludzie, żywi, mogli nadal gościć na naszej pięknej Ziemi. Musimy działać, bo obecna sytuacja jest absolutnie nadzwyczajna. Jeśli nic nie zostanie zrobione w tym obszarze, wszystkie inne działania pójdą na marne, przestaniemy istnieć, bo planeta stanie się nie do życia – mówi zwycięzca loterii.

 

Źródło: zielona.interia.pl, materiały prasowe

 

One thought on “Wygrał na loterii 200 mln euro. Niemal wszystko przeznaczy na ratowanie Ziemi

Dodaj komentarz