fbpx

120 ocalonych byków. Odwołane corridy w Hiszpanii podarowały życie setkom zwierząt

W uwagi na rosnące zagrożenie zarażenia koronawirusem, w Hiszpanii anulowano 21 walk byków. Jak poinformowała fundacja na rzecz ochrony zwierząt – Animalis Naturalis – ocaliło to aż 120 zwierząt. Hiszpańscy urzędnicy zdrowia publicznego zachęcają ludzi do trzymania się z dala od tłumu, więc również corridy zostały natychmiastowo odwołane.

Organizacja Animalis  Naturalis  poinformowała również, że Fundacja Toro de Lidia, promująca walki byków, w związku z licznymi stratami zwróciła się o wsparcie do Ministra Kultury Hiszpanii. Członkowie fundacji poprosili o spotkanie, aby „móc zbadać możliwość jak najszybszego rozpoczęcia planów awaryjnych, naprawy i wsparcia dla branży”.

Aktywiści  jednak nie poddali się tak łatwo. Apelowali do Ministra Kultury José Manuela Rodrígueza Uribedo, by rozważył raz jeszcze decyzję o całkowitym zakazie walk byków. Grupa namawia również wszystkich postronnych, by zaangażowali się samodzielnie i wysyłali w tej sprawie maile do ministra. Tylko tak szeroko zakrojona akcja może przynieść pozytywne rezultaty.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: adamkuncicki.pl euroweeklynews.com

Dodaj komentarz