fbpx

Ponad 101 tys. ludzi na całym świecie wyzdrowiało z koronawirusa

Według najnowszych danych udostępnionych przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, z koronawirusa wyzdrowiało już ponad ponad 101 tys. osób.

W 169 krajach na całym świecie zanotowano niemal 380 tys. zakażeń na koronawirusem, z czego 81 500 przypadków w Chinach.

Niestety na chwilę obecną w najtrudniejszej sytuacji są Włochy, gdzie odnotowano największą liczbę zakażeń poza Chinami. Korea Południowa również odnotowała znaczną liczbę zachorowań, przy czym jedna trzecia osób zakażonych w tym kraju jest już zdrowa.

Chiny zdrowieją

Ponad 70 tys. osób w Chinach odzyskało już zdrowie po przejściu przez COVID-19, z czego około 60.000 osób w samej prowincji Hubei.

Według raportu firmy Reuters, Chiny stwierdziły, że epidemia została w większości przypadków opanowana. Odnotowano tylko jeden przypadek większego rozprzestrzenienia się wirusa wśród lokalnej społeczności, pierwszy od 4 dni.

W jaki sposób Chińczykom udało się spowolnić rozprzestrzenienie epidemii?

Po wybuchu epidemii w styczniu, kraj ten natychmiast zastosował rygorystyczne środki zapobiegawcze, w tym kwarantannę w całym Wuhan, który jest domem dla prawie 11 milionów ludzi.

Zrzut ekranu: Chiny, John Hopkins University COVID-19 3/24/2020

W niedzielę w Chinach odnotowano 46 przypadków nowych zachorowań – 14 w Szanghaju i 13 w Pekinie. Kraj ten szybko wprowadził kilka środków, mających na celu uniknięcie kolejnego znaczącego rozprzestrzeniania się wirusa, takich jak skierowanie wszystkich lotów międzynarodowych do Pekinu, na jedno z 12 innych lotnisk. Wszyscy pasażerowie zostają poddani badaniom lekarskim w portach lotniczych, zanim zostaną dopuszczeni do lotu do Pekinu.

Korea południowa dochodzi do siebie

Korea Południowa ma aktualnie największą liczbę chorych w Azji – około 9000. Chociaż wydaje się, że udało im się spowolnić ten wzrost. Ponad 3,500 osób w Korei Południowej w pełni wyzdrowiało z wirusa. W niedzielę kraj ten zgłosił 64 nowe przypadki, co jest najniższą liczbą od momentu wybuchu epidemii około miesiąc temu.

Dyrektor generalny południowokoreańskiego ministerstwa zdrowia, Yoon Tae-ho, powiedział:

– Nie nadajemy jeszcze większego znaczenia liczbom, ale ponieważ pomimo tendencji spadkowej występują pewne wahania, naszym priorytetem jest zapobieganie sporadycznym zakażeniom grupowym oraz przypadkom nawrotu – poinformował dyrektor generalny południowokoreańskiego ministerstwa zdrowia, Yoon Tae-ho.

W niedzielę kraj wprowadził tak zwaną „15-dniową politykę społecznego dystansu”, w tym ograniczenia dotyczące imprez sportowych, spotkań religijnych i rozrywkowych. Według Yoon, obecnie większość miejsc kultu religijnego przeniosła się do serwisów internetowych.

Zrzut ekranu: Korea Południowa, John Hopkins University COVID-19 3/24/2020

Statystyki pokazujące krzywą wyzdrowień (zielony kolor) w zestawieniu z zakażeniami koronawirusem w Chinach (kolor czerwony) i poza Państwem Środka:

Poprawia się sytuacja we Włoszech

Włochy zgłosiły około 6000 zgonów od czasu, gdy wirus mocno uderzył w ten kraj. Liczby te są największe na świecie, przewyższają nawet Chiny. Jednak we Włoszech z zakażenia koronaawirusem wyzdrowiało już ponad 7 400 osób.

Kraj ten wymusił rygorystyczne środki kwarantanny w całym kraju, aby pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa, który dotknął ponad 63 900 osób.

Zrzut ekranu: Włochy, Uniwersytet Johna Hopkinsa COVID-19 tracker 3/24/2020

Źródło: intelligentliving.co

Dodaj komentarz