fbpx

Uczestniczka „The Voice of Poland” przeszła skomplikowaną operację. Pieniądze zebrali fani

Maja Kapłon, uczestniczka 8. Edycji „The Voice of Poland” od urodzenia choruje na zaawansowaną skoliozę, w związku z czym przeszła już osiemnaście operacji. Jesienią 2019 r. okazało się, że jej stan zdrowia znacznie się pogorszył, a stalowy pręt podtrzymujący kręgosłup pękł. Istniała obawa, że konstrukcja zamontowana w jej kręgosłupie może przygnieść, a nawet przebić płuca. Potrzebna była dziewiętnasta operacja, ale bardziej skomplikowana niż poprzednie.

W zbiórkę pieniędzy na operację w Stanach Zjednoczonych zaangażowało się wiele osób. Zbiórka zakończyła się sukcesem. Wokalistka zebrała 5 mln złotych i wyjechała z kraju na operację wykonaną przez najlepszych specjalistów.

– Muszę przyznać, że przypadek Mai był najbardziej skomplikowany wśród tych, jakie przyszło mi leczyć – powiedział amerykański specjalista, prof. Lawrence G. Lenke.

Na miejscu szpital w Nowym Jorku ponownie wycenił koszt operacji. Ku zaskoczeniu Mai kwota zmalała o połowę, a operacją zajął się prof. Lawrence G. Lenke – jeden ze światowych pionierów operujących najbardziej skomplikowane deformacje kręgosłupa.

-Nie jestem w stanie opisać mojego szczęścia i mojej radości – wyznała za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Skomplikowana operacja była podzielona na dwie części. Na początku lekarze starannie usunęli wszystkie stare pręty, a tydzień później założyli nowe. Na środku kręgosłupa w miejscu krzywizny wykonali nacięcie i usunęli dwa kręgi, co umożliwiło korekcję kręgosłupa i jego wydłużenie w miejscu wygięcia.

– Sama operacja była niesamowitym wyzwaniem. Największym problemem było to, że jej zrośnięty kręgosłup kurczył się i zaczynał naciskać na serce i płuca – powiedział lekarz.

Dzięki zabiegowi kręgosłup dziewczyny wydłużył się o 20 cm. Dzięki temu organy wewnętrzne mają więcej miejsca i działają sprawniej. Poprawiła się także jej postawa. Teraz czeka ją długa, bo 6-miesieczna rehabilitacja. Najważniejsze jednak, że życie Mai zmieni się na lepsze. Będzie mogła uprawiać sport, śpiewać i posiadać rodzinę.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: dziendobry.tvn.pl

Foto: MWMedia

Dodaj komentarz