fbpx

Pasażerka warszawskiego autobusu dokonała obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy ZTM. Zabrała mu kluczyki i wezwała policję.

Pasażerka warszawskiego autobusu dokonała obywatelskiego zatrzymania, po tym jak poczuła od kierowcy zapach alkoholu. Kobieta zabrała mu kluczyki i wezwała policję. Po zbadaniu alkomatem, okazało się że mężczyzna ma dwa promile alkoholu w organizmie.

Zdarzenie miało miejsce w autobusie linii 724, na przystanku przy ulicy Wąwozowej.

– Całe to zdarzenie wynikło ze wzorowej postawy 37-latki, która korzystała z transportu publicznego. Jej niepokój wzbudziło zachowanie kierującego (…). Kobieta odebrała kierowcy kluczyki, ponieważ wyczuła od niego woń alkoholu – powiedział w wywiadzie dla portalu TVN Warszawa Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci którzy przybyli na miejsce, po interwencji 37-letniej kobiety, potwierdzili jej podejrzenia. Kierowca został zbadany alkomatem, który wykazał około dwóch promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, odebrano mu prawo jazdy i pobrano krew, w celu zbadania obecności innych substancji odurzających. Zastąpił go inny kierowca.

Dodaj komentarz