fbpx

O przystanku w Skajbotach mówiła cała Polska. Teraz ponownie zaskakuje

Szara zniszczona wiata zmieniła się w przytulne mieszkanie. Kilka lat temu, przystanek w miejscowości Skajboty pod Olsztynem przykuł uwagę całej Polski. W tym roku zachwycił ponownie. Jak wygląda po kolejnej metamorfozie?

Przystanek w Skajbotach, jak wiele innych, był zwyczajną wiatą. Kilka lat temu zmienił się w nieoczekiwany sposób. W miejscu szarej wiaty pojawiła się przytulna chatka. Wystrój urozmaiciły między innymi wiszące na ścianach obrazy, czy zegar z kukułką. Na środku stanął mały stolik nakryty obrusem, a obok postawiono krzesło.

Autorką pomysłu była mieszkająca tam artystka Ewa Legeżyńska, która namówiła młodzież z olsztyńskiej szkoły plastycznej, by odnowili stary przystanek. Efekt był zdumiewający.

Odmienione miejsce wypromował całkiem przypadkowo pewien Internauta.

– Kolega był dziś na spacerze. Skajboty niedaleko Olsztyna. Przystanek autobusowy. Fajni ludzie muszą tam mieszkać – taki wpis zamieścił na Twitterze w 2018 roku. Wówczas inicjatywa mieszkańców Skajbot przykuła uwagę całej Polski.

Przystanek zyskał miano najpiękniejszego w Polsce. Niemal każdy chciał mieć zdjęcie na jego tle. Nie zabrakło tam nawet sesji ślubnej.

Tymczasem przystanek został poddany kolejnej renowacji, a nowe zdjęcia pojawiły się w sieci.

Dodaj komentarz