fbpx

10 rzeczy, które powiedziałabym młodszej sobie

Wiadomo, że czasu cofnąć się nie da i na pewne rzeczy wpływu nie mamy, bo doświadczenie przychodzi z czasem, bo dopiero z pewnej perspektywy potrafimy spojrzeć na nas samych z dystansem i uśmiechnąć się do tego, co było.

Ale gdyby tak spotkać pewnego dnia siebie z przeszłości.  Gdybyś dostała  taką szansę – jedną jedyną, żeby spotkać się z tamtą wchodzącą w dorosłość młodą kobietą, co byś jej powiedziała?

  1. Ufaj (bezgranicznie) swojej Intuicji

Te wszystkie bóle brzucha przy facetach, którzy potem okazywali się palantami. Te migreny przy tzw. przyjaciółkach. Te wszystkie nagłe przeczucia, czerwone lampki. Z wiekiem nauczyłam się z nimi nie dyskutować. Szkoda, że o kilka sytuacji za późno.

  1. Nie bój się uczuć

Płacz, śmiej się, kochaj, wściekaj, rozpaczaj, gdy trzeba. To wszystko złoży się na bagaż doświadczeń, przeżyć i twojej mądrości. Dzięki temu zrozumiesz swoją przyjaciółkę, gdy rzuci ją mąż albo córkę, gdy będzie płakała, bo zawiodła ją przyjaciółka.

  1. Zapomnij o dietach

Naprawdę szkoda na nie życia. Poza tym, że teraz już wiesz, że nie da się być na żadnej diecie całe życie. Zamiast tego eksperymentuj ze smakami, naucz się zdrowych nawyków i przestań nagradzać i pocieszać się jedzeniem!

  1. Przestań się przejmować tym, co ludzie powiedzą

Tak naprawdę ludzie dzielą się na dwie kategorie. Tych, których w ogóle nie obchodzisz i tych, którzy zawsze będą „gadać”. Ludzi nie zmienisz, ale możesz swoje nastawienie. Jeśli pozwolisz, żeby twoje lęki przed opinią innych wygrały – sama obrabujesz się ze swoich marzeń!

  1. Rób więcej zdjęć

I nigdy, nigdy nie myśl, że jesteś za gruba, niefotogeniczna albo masz za dużo zmarszczek. Każda z nas miała tę chwilę, gdy patrzyła na swoje zdjęcia sprzed 10 lat i myślała – rety, ale byłam laską, dlaczego myślałam, że było inaczej??

  1. Nie żałuj nieudanych romansów i nietrafionych zakupów

Bez nich życie byłoby nudne i nieautentyczne. Nie jesteśmy Aniołami, tylko ludźmi. Przyszliśmy tutaj też po to, żeby doświadczać błędów i pomyłek. I…mieć co wspominać na starość 📷

  1. Zawsze noś najlepsze sukienki i pij najdroższego szampana

TERAZ jest jedynym momentem, który istnieje. Nie wiesz, co będzie jutro, więc korzystaj z dnia dzisiejszego. Poza tym moda się tak szybko zmienia 📷

  1. Nie podchodź do wszystkiego tak poważnie

W ostatecznym rachunku naprawdę nie ma znaczenia, co on powiedział, czy dostałaś ten awans, czy święta były perfekcyjne. Można sobie zmarnować życie nadmiernymi oczekiwaniami. Nikt nam w końcu nie zwróci ani jednej minuty. Radość, miłość, spokój – o to warto zabiegać!

  1. Zamiast na pochwały od szefa, postaw na swoje talenty

Nasze pokolenie wyrastało w szacunku do autorytetów. Trochę się w tym zapędziliśmy. Kosztem swojego zdrowia, rozwoju i szczęścia nauczyliśmy się zadowalać innych. Dzisiaj młodzi pokazują nam, jak znaleźć balans. Jak postawić granice i rozwijać własne zainteresowania.

  1. Korzystaj ze swojej kobiecości

Noś seksowną bieliznę, flirtuj z mężczyznami (lub kobietami 📷), pomaluj usta czerwoną szminką. Ciesz się każdym etapem bycia kobietą. I nigdy, przenigdy nie myśl, że na coś jest za późno!

 

WHITE HAIR

Inspiracja tekstem- Donna Ashworth

https://www.facebook.com/whitehairpl

 

Dodaj komentarz