fbpx

Najgłębszy basen na świecie powstał w Polsce. Pobił włoskiego giganta o 5 metrów

W polskim Mszczonowie powstał najgłębszy basen na świecie. Ma aż 45 metrów głębokości, a do napełnienia potrzeba ponad 8.000 metrów sześciennych wody. To nie lada gratka dla wszystkich fanów nurkowania.

 

Niezły rekordzista

Mszczonów to niewielka miejscowość w woj. mazowieckim, która do tej pory była znana głównie za sprawą słodkich źródeł termalnych. Teraz będzie rozsławiona na cały świat; prawdopodobnie ściągnie też turystów z zagranicy. Wszystko za sprawą Deepspotu, czyli najgłębszego na świecie basenu, który pobił dotychczasowego włoskiego rekordzistę (Y-40) o 5 metrów. Jego głębokość wynosi 45 metrów, a budowa pochłonęła niemal 40 milionów złotych.

 

(Pod)wodne atrakcje

We wnętrzu basenu widnieje podwodny tunel do obserwacji nurków, wrażenie robią również dodatkowe atrakcje: zatopiona łódź, która pomoże nurkom w nauce ratowania rozbitków oraz zagubiona świątynia – imitacja podwodnych jaskiń, w których nurkowie będą eksplorować wąskie korytarze. Na terenie kompleksu będzie również hotel dla gości i nurków, restauracja oraz sale konferencyjne i szkoleniowe.

-DEEPSPOT to obecnie najgłębszy basen na świecie – 45 m i 40cm, projekt firmy Aerotunel, właściciela formatu Flyspot (Indoor Skydiving). Został stworzony z myślą o wszystkich osobach, które marzą o nurkowaniu sprzętowym – Scuba Diving lub na zatrzymanym oddechu – Freediving, ale nigdy go nie próbowały, oraz osobach początkujących i profesjonalistach, którym zależy na komforcie ciepłej, czystej wody i bezpiecznych warunkach do treningu. Wybierz się na wycieczkę online po DEEPSPOT!opisują twórcy projektu na oficjalnej stronie.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: whitemad.pl

 

Dodaj komentarz