fbpx

Urządzenie uratowało życie rowerzyście. Teraz będzie w Google Maps

Lokalizacja dziesięciu defibrylatorów zakupionych i rozmieszczonych w zeszłym roku na terenie Bielska-Białej zostanie udostępniona w Google Maps. Wniosek w tej sprawie złożyła radna Małgorzata Zarębska, a urzędnicy przystąpili do realizacji postulatu. W marcu urządzenie uratowało życie 75-letniemu rowerzyście na Błoniach.

  • Dzisiaj wszystko dzieje się w internecie. Na mapach Google szukamy sklepów, kin, restauracji i dostępu do rozrywki. Umieszczenie informacji o lokalizacji i dostępności defibrylatorów, które ratują życie, jest wręcz koniecznością – napisała w interpelacji radna Małgorzata Zarębska.

Urzędnicy bez zbędnej zwłoki zrealizowali postulat, o czym poinformował wiceprezydent Adam Ruśniak. – Wszystkie dziesięć defibrylatorów AED zostało zgłoszonych do portalu Mapy Google. Trzy z nich są już widoczne, pozostałe będą sukcesywnie się pojawiać – czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Od listopada ub. roku defibrylatory umieszczone są w dziesięciu lokalizacjach w całym mieście. To plac Wojska Polskiego, lotnisko w Aleksandrowicach, szalet na Bulwarach Straceńskich, Rynek, przystanek autobusowy przy hotelu President, dworzec PKP, Bielskie Centrum Kultury, Dom Kultury w Hałcnowie, siedziba OSP w Straconce i Błonia.

 

Źródło: bielsko.biala.pl

Foto: UM Bielsko Biała

4 thoughts on “Urządzenie uratowało życie rowerzyście. Teraz będzie w Google Maps

Dodaj komentarz