fbpx

Dr Włodzimierz Bodnar zakłada partię polityczną. „Wspólnie dla zdrowia”

Znany z leczenia COVID-19 amantadyną lekarz postanowił wejść do polityki. Partia „Wspólnie dla zdrowia” zostanie zarejestrowana w sądzie po dopracowaniu statutu i złożeniu koniecznych dokumentów. Jednym z postulatów jest zmiana sposobu leczenia koronawirusa w kraju, a także reforma ustroju państwa.  

Znany lekarz z Przemyśla, dr Włodzimierz Bodnar, zapowiedział w rozmowie z czasopismem „Polityka” utworzenie własnego ugrupowania politycznego. Pod wnioskiem o rejestrację partii „Wspólnie dla zdrowia” zebrał już 2000 podpisów, dwukrotnie więcej, niż minimum wymagane do rejestracji. Przed oficjalnym włączeniem na listę legalnie działających w Polsce podmiotów politycznych konieczne jest jeszcze przedstawienie sądowi statutu i niezbędnych dokumentów.

Głównym postulatem partii dr Bodnara jest zakończenie pandemii w kraju poprzez szerokie zastosowanie leczenia amantadyną. Jednym z motywów decyzji o założeniu ugrupowania są represje, jakie spotkały przychodnię prowadzoną przez dr Bodnara z powodu leczenia osób chorych na COVID-19.

„Wspólnie dla zdrowia” ma również zaproponować ogólną poprawę stanu systemu ochrony zdrowia „poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, jak i wprowadzanie nowatorskich terapii na podstawie zdobytych doświadczeń”, donosi rp.pl

Program nie będzie jednak skupiał się tylko na reformie służby zdrowia. Dr Bodnar proponuje także generalną przebudowę ustroju państwa w kierunku demokracji bezpośredniej na wzór szwajcarski. Więcej kwestii miałoby być rozstrzyganych za pomocą referendów. „Wspólnie dla zdrowia” deklaruje program korzystny dla polskich przedsiębiorców, uproszczający system podatkowy i dążący do zrównania zarobków Polaków z zachodnioeuropejskimi standardami.

 

Źródło: rp.pl

Foto: prtscr/youtube/ Uwaga! TVN

Dodaj komentarz