fbpx

Kolejne wybudzenie w Klinice Budzik w Warszawie

 

To już dziesiąte wybudzenie w placówce stworzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk. Świadomość odzyskała właśnie kolejna pacjentka Kliniki Budzik – 14-letnia Ola, która ponad pół roku temu została potrącona przez tramwaj.

„Z wielką radością informujemy, że w dniu 20 sierpnia 2014 zespół medyczny Kliniki Budzik potwierdził wybudzenie kolejnej pacjentki!” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej placówki.

To 14-letnia Ola. Dziewczynka w grudniu ubiegłego roku została potrącona przez tramwaj. Doznała wielonarządowego urazu i zapadła w śpiączkę. Pod koniec stycznia tego roku trafiła do Kliniki Budzik w warszawskim Międzylesiu. Przez wiele miesięcy była tu intensywnie rehabilitowana. Leczenie przyniosło rezultaty – ku radości rodziny i personelu placówki. Ola jest już w pełni wybudzona.

To już 10. osoba, która odzyskała świadomość, od początku działania kliniki, czyli od lipca 2013 roku. Ta pierwsza w Polsce placówka dla dzieci po ciężkich urazach mózgu została wybudowana przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”, dzięki ofiarności wspierających ją darczyńców. Mieści się w warszawskim Międzylesiu, tuż przy Centrum Zdrowia Dziecka, z którym jest połączona specjalnym łącznikiem.

Klinika ma 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci do 18 lat, które doznały ciężkich urazów mózgu. Leczenie w Budziku jest całkowicie bezpłatne, finansowane ze środków NFZ, przy wsparciu Fundacji „Akogo?”. Przez cały okres leczenia w Klinice z dzieckiem przebywa jego rodzic lub opiekun, który jest włączony w proces rehabilitacji (również bezpłatnie).

Fundację „Akogo?” w 2002 roku założyła znana aktorka i piosenkarka Ewa Błaszczyk, wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem, twórcą programu „Ziarno” w TVP. Instytucja działa na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin.

 

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl

Dodaj komentarz