fbpx

Policjanci skuli stulatkę podczas imprezy urodzinowej i oznajmili, że jest zatrzymana

Podczas imprezy z okazji setnych urodzin jednej z pensjonariuszek domu opieki w Newborough w australijskim stanie Wiktoria wkroczyła niespodziewanie policja. Jubilatka została zakuta w kajdanki, otrzymując informację, że jest zatrzymana. Jak się później okazało, była to zaplanowana wcześniej inscenizacja. Kobieta nigdy nie złamała prawa, a “aresztowanie” było jednym z jej niespełnionych marzeń.

Policja z Wiktorii przekazała informację o niecodziennym zatrzymaniu.

“Takich aresztowań dokonujemy z przyjemnością. Dla wielu osób przejście przez życie nie będąc ani razu aresztowanym to całkiem fajna sprawa. Myśleliśmy, że to oczywistość. Jednak dla byłej pielęgniarki Jean Bicketon — która niedawno obchodziła swoje setne urodziny, co samo w sobie jest świetnym wynikiem — aresztowanie było jednym z niespełnionych marzeń” — czytamy we wpisie, który pojawił się w sieci w poniedziałek rano czasu lokalnego.

W dalszej części oswiadczenia policja przekazała, że stulatkę “zatrzymało” troje policjantów z posterunku w miejscowości Moe. Impreza urodzinowa odbywała się w miniony weekend w domu opieki Narracan Gardens Aged Care Facility w sąsiednim Newborough.

Stulatka nie stawiała oporu

“Gdy jubilatka  świętowała, zjawiło się troje młodych policjantów z syrenami i sygnałami świetlnymi, aby upewnić się, że życzenie urodzinowe Jean zostanie spełnione. Szybko streszczając pozostałym pensjonariuszom, o co chodzi (żeby zapewnić, że nikt nie ma z tym kłopotu), funkcjonariusze delikatnie zakuli panią Bicketon w kajdanki, oznajmiając jej, iż jest “oficjalnie” aresztowana. Nie stawiała oporu” – pisze na swoim Facebooku policja z Victorii.

Jak poinformowali funkcjonariusze, sama pani Bicketon powiedziała, że była to jedna z najlepszych imprez urodzinowych, jakie miała. W zakończeniu wpisu policjanci podziękowali wszystkim zaangażowanym w inscenizację zatrzymania oraz jeszcze raz życzyli jubilatce wszystkiego najlepszego.

Ze świeżo upieczoną stulatką skontaktował się “Daily Mail Australia”.

“Powiedziałam policjantom, że nigdy w życiu nie byłam pijana, nigdy nie zostałam aresztowana, nigdy nie zgubiłam prawa jazdy, nigdy nie naruszyłam żadnych przepisów” – podkreśliła Bicketon, która w trakcie II wojny światowej pełniła funkcję wojskowej pielęgniarki.

 

Źródło: Facebook/Victoria Police, “Daily Mail Australia”

Dodaj komentarz