fbpx

Ulubiony gospodarz turystów. Trudno uwierzyć, że ma 94 lata!

W wieku 90 lat znalazł nowy sposób na życie, a 20-latkowie zazdroszczą mu energii. Pilotem wycieczek został w wieku 63 lat, a 27 lat później stał się gospodarzem Airbnb. Dziś ten energiczny 94-latek wciąż prowadzi aktywne życie – jak mówi, „głupio byłoby nie korzystać z pieniędzy i zdrowia”.

 

Ma 94 lata i nie zwalnia tempa

Hans Peter Arheit – radosny i żywiołowy 94-latek z Niemiec udowadnia, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno – zarówno w obszarze hobbistycznym jak i zawodowym. Kiedy miał 63 lata postanowił zmienić branżę i połączyć pracę z niezrealizowaną do tej pory pasją – został pilotem wycieczek. Przez kolejnych 12 lat zwiedził w sumie 70 krajów, w tym Islandię, Saharę, Afrykę Południową, ówczesny ZSRR, Chiny, Bliski Wschód i USA. Kiedy firma zakończyła z nim współpracę, Hans ani myślał odejść na emeryturę. Przez kolejne lata przemierzał słynny europejski szlak Santiago de Compostela. Nie poddawał się nawet wtedy, gdy inni rezygnowali z przemęczenia.

Przebyłem ją w dwóch etapach: cztery tygodnie we Francji i cztery w Hiszpanii. Nocowałem w hostelach. Po drodze spotkałem młodego człowieka, który zrezygnował z pielgrzymki po zaledwie czterech dniach. Miał 54 latatak, to młody wiek z mojego punktu widzenia — wyjaśnił ze śmiechem.

 

Nowa rola i sposób na życie

Po śmierci żony w 2018 r. postanowił wynająć sześć pustych pokoi turystom zza granicy – w taki sposób został gospodarzem Airbnb. Jego dom cieszy się ogromną popularnością, a kolejne rezerwacje możliwe są dopiero na październik. Zapytany o to, jak żyje mu się z obcymi osobami na jednej przestrzeni odpowiada:

To wspaniałe! Prowadzę Airbnb we własnym mieszkaniu od trzech lat — od tego czasu zawsze coś się dzieje. W zeszłym tygodniu do obiadu zasiadło nas pięcioro: Ukrainiec, Włoch, Szwajcarzy z Ticino i Berna oraz ja. Jeden z nich ugotował świetny sos pomidorowy, który pasował do mojego makaronu spaghetti. Rozmawialiśmy przy obiedzie po angielsku. Wszyscy byli zadowoleni – wyjaśnił.

Jednocześnie też Hans nie porzucił podróżniczej pasji. W tym roku odwiedził m.in. Hiszpanię i Dubaj. Wkrótce chce polecieć do Turcji.

Nie jestem bogaty, ale mam wystarczająco dużo pieniędzy i zdrowia. Głupio byłoby, gdybym z tego nie korzystał – wyznał.

 

Przeczytaj też:

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Kobieta (onet.pl)

 

 

One thought on “Ulubiony gospodarz turystów. Trudno uwierzyć, że ma 94 lata!

Dodaj komentarz