fbpx

11-latek założył Bank Żywności. Wykorzystał pieniądze ze swoich urodzin

11-letni chłopiec wykorzystał swoje własne pieniądze, które otrzymał na urodziny, aby uruchomić serwis Banku Żywności, który prowadzi ze swojej ogrodowej szopy. Jego historia naprawdę chwyta za serce. 

Isaac Winfield zbiera artykuły spożywcze od darczyńców i rozdaje je potrzebującym w jego rodzinnym mieście. Od momentu założenia banku żywności w 2020 roku zbiórka rozrosła się tak bardzo, że rodzina Isaaca kupiła szopę, aby móc przechowywać setki ofiarowanych artykułów.

Chętni mogą teraz przekazywać żywność lub prosić o dostawy, kontaktując się z chłopcem za pośrednictwem jego strony Friend’s of Isaac Food Bank na Facebooku.

Zawsze przekazywaliśmy datki do banków żywności, a podczas pandemii syn zabierał paczki z żywnością do szkoły i te były przekazywane ludziom w potrzebie – powiedziała jego bardzo dumna mama Claire. Jednak  niedawno Isaac przeniósł się do innej szkoły, która nie miała podobnego programu pomocy, i to wprawiło chłopca w ogromne przygnębienie, ponieważ nie mógł dalej pomagać ludziom.

Dla Isaaca to nie był powód, aby przestać pomagać. Powiedział więc:  'w porządku, damy im jedzenie w moim domu’ –  wspomina ze śmiechem  Claire.

Issac właśnie złamał rękę, więc się zgodziłam, aby go rozweselić. Udało mi się podwoić sumę, którą zwykle przeznaczaliśmy na paczki, a on od razu pobiegł na zakupy do Aldi. 

Chłopiec rozwozi dary z pomocą swoich rodziców, którzy w weekendy podwożą go specjalnie przygotowanym i dobrze rozpoznawalnym vanem, z tęczowym logo Isaaca, ale czasami to Isaac zabiera torby z artykułami spożywczymi i wędruje do ludzi na piechotę.

bank żywności

Osoby potrzebujące mogą również udać się do budki Isaaca z bankiem żywności w jego rodzinnym mieście Redditch, Worcester, która jest otwarta 24 godziny na dobę, i wziąć to czego akurat potrzebują.

Początkowo Issac wydawał żywność z małej ogrodowej szklarni, ale kiedy ktoś umieścił na Facebooku informację o tym, akcja przerosła wszelkie oczekiwania. W ciągu miesiaca małą szklarnię trzeba było zamienić na większą szopę, bo brakowało już miejsca na nowe rzeczy.

Teraz Isaac planuje rozszerzyć usługę, aby otworzyć bank żywności w mieście. Wspiera go lokalna organizacja charytatywna Building Bridges, która go sponsoruje, oraz znana w Wielkiej Brytanii sieciówka spożywcza Morrison’s.  Dodatkowo You Tuber Mark McCann podarował wspomnianą furgonetkę, w pełni opodatkowaną i ubezpieczoną, aby pomóc w uzyskaniu mobilności banku żywności.

Mamy dużą szopę na podjeździe i działalność będzie kontynuowana z domu. Na szczęście mamy duży podjazd!.

Warto wspomnieć, że Isaac urodził się z rzadką chorobą chromosomową, która sprawiła, że dziecko nie potrafi czytać ani pisać. Z tego powodu Issac cierpiał na niską samoocenę. Bank żywności pomógł mu odzyskać wiarę w siebie.

Na swoje 11 urodziny chciał tylko datków dla  banku żywności, aby pomóc jak największej liczbie osób -wspomina Claire.

Isaac został teraz nominowany do lokalnej nagrody biznesowej i ma nadzieję otworzyć swój drugi food bank w mieście w przyszłym miesiącu.

O jego działalności można też przeczytać na oficjalnej stronie Friends of Isaac’s Food Bank.

bank żywności
Charakterystyczną furgonetkę Isaaca rozpoznają wszyscy w okolicy

Źródło: Good News network

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Dodaj komentarz