fbpx

Wielkie wyróżnienie. To pierwsza kobieta, która poprowadzi mecz MŚ

Stephanie Frappart zostanie pierwszą kobietą, która poprowadzi mecz piłkarskich mistrzostw świata mężczyzn. Francuzka została wyznaczona do sędziowania zaplanowanego na czwartek spotkania Niemcy — Kostaryka.

Stephanie Frappart będzie pierwszą kobietą, która będzie sędziować na mistrzostwach świata mężczyzn. Frappart pełniła już funkcję arbitra technicznego podczas meczu Polska — Meksyk. 38-letnia Francuzka jest pierwszą kobietą, która sędziowała spotkania Ligi Mistrzów mężczyzn. Była też arbitrem głównym podczas meczów francuskiej ekstraklasy. Teraz jednak presja będzie dużo większa.

Co ciekawe, asystentkami Frappart będą również kobiety: Brazylijka Neuza Back i Meksykanka Karen Diaz Medina.

Frappart ma na swoim koncie kilka ważnych występów w męskiej piłce. W 2020 roku została pierwszą kobietą, która sędziowała mecz Ligi Mistrzów mężczyzn. W 2019 roku była rozjemcą w finale Superpucharu Europy UEFA.

Była też arbitrem głównym podczas spotkań Ligue 1 (francuska ekstraklasa).

Przed rozpoczęciem mundialu w wywiadzie dla BBC mówiła, że jest świadoma, jakie wyzwanie przed nią stoi. Zapytana, czy kiedykolwiek spotkała się z komentarzami zawodników, menedżerów lub fanów z powodu bycia kobietą, Frappart powiedziała: “Odkąd zaczęłam, zawsze wspierały mnie drużyny, kluby i zawodnicy. Zawsze byłam mile widziana na stadionie”.

— Myślę, że teraz też będę mile widziana — podkreślała w rozmowie z BBC Sport.

Obok Frappart w gronie kobiet, które poprowadzą mecze na mundialu w Katarze, są Salima Mukansanga z Rwandy i Yoshimi Yamashita z Japonii.

Mecz Niemcy — Kostaryka rozpocznie się w czwartek o godz. 20.

Dodaj komentarz