fbpx

165 osób zrzuciło się na losy EuroMillions. Wygrali łącznie 143 miliony euro

868 tysięcy euro “na głowę” – tyle wygrała grupa 165 osób z belgijskiej miejscowości Olmen, która postanowiła zrzucić się na losy loterii EuroMillions. Łączna pula wyniosła w sumie 143 miliony euro. – Musiałem powtórzyć informację kilka razy, ponieważ klienci nie wierzyli w wygraną – powiedział właściciel kiosku, który od lat organizuje “grupowe losowania”.

 

Najprostszy sposób, żeby zwiększyć swoje szanse na wygraną, to zakup większej liczby losów. Na taki ruch zdecydowali się mieszkańcy miejscowości Olmen w belgijskiej prowincji Antwerpia. Jak przekazało BBC, 165 osób złożyło się “po równo”, żeby kupić możliwie najwięcej losów loterii EuroMillions, w momencie, gdy kumulacja wynosiła 143 miliony Euro.

Okazało się, że jeden z ich kuponów był tym, na którym idealnie skreślono siedem zwycięskich liczb. Do każdego ze 165 szczęśliwców trafi więc 868 tysięcy euro.

To była największa grupowa wygrana w historii – powiedziała Joke Vermoere, rzecznik belgijskiej Loterii Narodowej.

Vermoere była w kiosku, w którym grupa kupiła losy, w momencie, gdy część z nich dowiedziała się o wygranej. – Ich nastroje wahały się stoicyzmu do euforii. To był dla nich najlepszy prezent świąteczny – powiedziała.

Właściciel kiosku, który od lat organizuje podobne “grupowe losowania” powiedział, że “musiał powtórzyć wiadomość o wygranej pięć czy sześć razy, ponieważ ludzie nie mogli w to uwierzyć”.

Szczęśliwe liczby, które zapewniły niemały zastrzyk gotówki 165 osobom to 12,20,25,26 i 27 oraz 8 i 12. 

Loteria EuroMillions organizowana jest w dziewięciu krajach – Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Hiszpanii, Irlandii, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz