fbpx

Johnny Depp pomógł spełnić marzenie. Nagrał “piracką” wiadomość dla chorego chłopca

11-letni Kori przeszedł dwie nieudane operacje przeszczepu serca. Bez szans na wyzdrowienie chłopiec skupia się na spełnianiu swoich marzeń. Aktor Johnny Depp postanowił spełnić jedno z nich, nagrywając specjalne wideo, na którym wcielił się w postać granej przez siebie postaci Jacka Sparrowa. — Jestem twoim największym fanem, kapitanie Kori — mówi na nagraniu, które chłopiec sam udostępnił w Internecie.

11-letni Kori z Wielkiej Brytanii urodził się z zespołem niedorozwoju lewej komory serca. Mimo młodego wieku już dwukrotnie przeszedł operację przeszczepu serca, obie jednak zakończyły się niepowodzeniem. Wspólnie z rodziną i lekarzami chłopiec zdecydował, że w tej sytuacji nie będzie podejmować dalszych prób przeszczepu. Obecnie skupia się więc na spełnianiu swoich marzeń.

Spełnianie marzeń chłopca

Jednym z największych marzeń Koriego było otrzymanie srebrnej plakietki w serwisie YouTube, którą serwis przyznaje twórcom obserwowanym przez co najmniej 100 tysięcy subskrybentów. Jego kanał o nazwie Kraken the Box został założony 28 listopada. Poświęcony jest tematyce związanej z piratami, których chłopiec jest wielkim fanem. Już dziesięć dni później chłopiec świętował zdobycie tysiąca obserwujących.

W dalszym promowaniu jego kanału postanowił pomóc Johnny Depp, z którym wcześniej skontaktował się amerykański oddział organizacji pomocowej Make-a-wish. Aktor nagrał dla Koriego specjalne wideo, w którym przebrał się za jedną ze swoich najsłynniejszych ról — postać kapitana Jacka Sparrowa z serii filmów o “Piratach z Karaibów”. W charakterystycznym dla tej postaci stylu pozdrowił chłopca i przekazał, że z radością zasubskrybuje jego kanał i poleci innym, by zrobili to samo.

— Jestem twoim największym fanem, kapitanie Kori. Wyrazy szacunku i miłości, przyjacielu — dodał Depp w dwuipółminutowym nagraniu zamieszczonym na kanale chłopca 11 grudnia. Dwa dni po opublikowaniu przesłanego przez aktora wideo udało się spełnić marzenie chorego 11-latka. Liczba subskrybentów kanału Koriego przekroczyła 100 tysięcy, czyli liczbę niezbędną do uzyskania wymarzonej przez chłopca srebrnej plakietki.

Johnny Depp nie poprzestał na wysłaniu tego nagrania. Aktor odbył później z Korim także 25-minutową wideorozmowę — również wcielając się w rolę pirata. Fragmenty tej rozmowy chłopiec także opublikował na swoim kanale, a jeden z nich, pokazujący “oficjalne pasowanie Koriego na kapitana”, ma zostać opublikowany po zebraniu 200 tysięcy subskrybentów. 16 grudnia, w chwili publikowania tego artykułu, chłopiec był już bliski tego celu, jego kanał obserwowało ponad 185 tys. osób. Chłopiec ma także nadzieję na zdobycie złotej plakietki, do której potrzebny jest milion obserwatorów.

Źródło: BBC, YouTube – @krakenthebox

 

Dodaj komentarz