fbpx

Tygrysy Indyjskie uratowane przed wyginięciem

W ciągu ostatnich 17 lat, populacja zagrożonych wyginięciem tygrysów w Indiach zwiększyła się dwukrotnie, co podkreśla sukces działań na rzecz ochrony tych majestatycznych drapieżników – wynika z najnowszego raportu indyjskiego rządu, o którym informuje CNN.

Około 70% dzikich tygrysów na świecie zamieszkuje tereny Indii, gdzie w 2006 roku ich liczebność wynosiła zaledwie 1411 osobników, co stawiało te drapieżniki na krawędzi wyginięcia. Głównymi czynnikami zagrażającymi tygrysom były: niekontrolowana rozbudowa osiedli ludzkich, ekspansja rolnicza oraz wylesianie.

Działania podjęte w ostatnich latach na rzecz odbudowy populacji tygrysów przyniosły pozytywne rezultaty. Zgodnie z najnowszym raportem, w 2022 roku liczba tygrysów żyjących na wolności w Indiach wzrosła do 3167. Kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do tego sukcesu było wprowadzenie “Projektu Tygrys” w Indiach. W ramach tego programu wprowadzono zakaz polowań na tygrysy, a także zainwestowano w systemy monitorowania tych zwierząt.

Dzięki tym staraniom liczba tygrysów znacznie wzrosła, co świadczy o znaczeniu współpracy między organizacjami ochrony przyrody, rządem oraz społecznością lokalną. Wprowadzenie środków mających na celu ochronę siedlisk tygrysów oraz monitorowanie ich populacji przyczyniło się do stabilizacji sytuacji tych drapieżników. W dalszym ciągu jednak niezbędne jest kontynuowanie działań na rzecz ochrony tygrysów oraz ich środowiska, aby zapewnić trwałe i długoterminowe przetrwanie tych wspaniałych zwierząt.

Źródło: edition.cnn.com

Dodaj komentarz