fbpx

15-latek z Poznania wśród 100 najlepszych uczniów świata. Może studiować na dowolnej, światowej uczelni

Jakub Dobosiewicz jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, który aktualnie przygotowuje się do zdania międzynarodowej matury. Jak donosi specjalista i dziennikarz technologiczny Maciej Kwecki, Jakub został wyróżniony jako jeden z setki najlepszych uczniów na świecie.

— Pokonał właśnie 400 000 osób konkurencji z prawie 50 krajów znajdując się na liście 100 najlepszych uczniów świata Konkursu Rise Global Winners. Historię Kuby opisał nawet amerykański Vogue. To najbardziej prestiżowy konkurs na świecie dla uczniów, a zwycięzcy otrzymują finansowanie studiów gdziekolwiek chcą na świecie, wsparcie przez całe życie i ogromny prestiż. Kwalifikacje trwały rok — wyjaśnia Kawecki.

Marzenia o Oxfordzie

Młodzieniec z Poznania pasjonuje się między innymi migracją i problematyką zmian klimatycznych. W przyszłości pragnie skupić się na rozwiązywaniu kwestii społecznych.

— Nie jest moim celem zdobywanie majątku. Chcę pracować dla organizacji międzynarodowych zajmujących się obroną praw człowieka oraz mieć rzeczywisty wpływ na świat — wyznaje w rozmowie z Kaweckim.

Co do planów edukacyjnych Jakuba, jego wielkim pragnieniem jest studiowanie w Oxfordzie, zwłaszcza w zakresie historii i stosunków międzynarodowych. Po zdobyciu wykształcenia za granicą planuje wrócić do Polski i wykorzystać zdobytą tam wiedzę.

Źródło: thisisit.edu.pl

Dodaj komentarz