fbpx

Atrakcje i ważne miejsca Krakowa – poznaj Kraków po przeprowadzce

Dla wszystkich nowych mieszkańców pięknego Krakowa przygotowaliśmy małe kompendium wiedzy na temat jego najważniejszych instytucji, zabytków i miejsc, które koniecznie warto znać. Jeśli niedawno wprowadziłeś się do miasta i chcesz poznać jego najważniejsze zakamarki, to trafiłeś idealnie!

Kraków – dlaczego warto tu zamieszkać?

Dla wszystkich tych, którzy wciąż zastanawiają się nad przeprowadzką, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najważniejszych zalet tego regionu.

 • Bogactwo historyczne i kulturowe – Kraków to miasto z bogata historią i tradycją. Jego dzieje liczą tysiące lat. Niegdyś stolica Polski, a dziś miejsce wpisane na listę światowego dziedzictw UNESCO z Zamkiem Królewskim na Wawelu i zabytkowymi Sukiennicami.
 • Bogactwo natury – wbrew pozorom Kraków wyróżnia się na tle innych miast dzięki dostępności terenów zielonych na swoim obszarze, w tym Planty – park wokół Starego Miasta, Zakrzówek oraz Kopiec Kraka to dodatkowe atrakcje dla miłośników przyrody.
 • Urozmaicone życie nocne – na terenie miasta codziennie są otwarte bary, kluby i restauracje. To idealne miejsce na randkę lub spotkanie ze znajomymi. To również świetny pomysł na spędzenie romantycznej rocznicy.
 • Dostęp do prestiżowej edukacji – w Krakowie działają popularne i prestiżowe uczelnie. Na przykład Uniwersytet Jagielloński przyciąga studentów z całego kraju i zagranicy.
 • Dynamiczne życie kulturalne – na terenie miasta często odbywają się koncerty, wystawy, imprezy i masa innych ciekawych wydarzeń. Pod tym względem zadowoli mieszkańców żadnych ciągłych atrakcji i zabawy.
 • Duży wybór na rynku nieruchomości – jak wskazują eksperci Rentola, Kraków oferuje ogromny wybór w kwestii miejsc do zamieszkania. Są dostępne mieszkania w starym budownictwie, ale również całkowicie nowoczesne apartamenty w najnowszych i prestiżowych częściach miasta.

To tylko kilka zalet Krakowa, jeśli chodzi o korzyści płynące z jego dobrodziejstw dla codziennego życia. Na podstawie powyższych przykładów możesz stwierdzić, czy nadal powinieneś interesować się tym miastem.

Kraków jako popularne miejsce do zamieszkania jest pełne ofert i lokali do zamieszkania. Jeśli nadal szukasz swojego wymarzonego lokum, to eksperci popularnego portalu Rentola proponują mieszkania wynajem w Krakowie z opcją wygodnego filtrowania ogłoszeń. Według Rentola, średnia cena wynajmu mieszkań w Krakowie wynosi 3605 PLN. Można tu również znaleźć ponad 2100 opcji wynajmu. Są dostępne lokale z dowolną ilością pokoi, z atrakcyjnym metrażem i innymi udogodnieniami. Zalecają, by uważnie obserwować rynek, bo najlepsze oferty bardzo szybko zostają zarezerwowane. To właśnie efekty urokliwego wpływu Krakowa na społeczeństwo.

Największe udogodnienia, o których powinni wiedzieć nowi lokatorzy miasta

Nie każdy zdaje sobie sprawę, lecz życie w Krakowie to kilka ważnych zalet, o których nie myśli się na co dzień. Mogą jednak pozytywnie wpłynąć na Twoją ogólną jakość życia w przyszłości.

Pierwszą zaletą miasta jest pełna dostępność komunikacji miejskiej, a nawet międzynarodowej. W Krakowie znajdują się główne centra przesiadkowe kolei. Z drugiej strony mieszkańcy mają łatwy dostęp do miejskiego lotniska Kraków Balice. Stąd można polecieć praktycznie w dowolnym kierunku na wakacje lub delegację biznesową. Statystyki wskazują, że lotnisko w tym mieście od początku roku obsłużyło już prawie 8 milionów pasażerów.

Kraków może stanowić doskonałe miejsce do życia i pracy, bo oferuje mieszkańcom mnogość miejsc zatrudnienia. To duże miasto, pełne małych, średnich i wielkich firm. Nie trzeba długo szukać, by znaleźć tam ciekawe i dobrze płatne stanowisko. Dowód? Na ten moment miasto może pochwalić się rekordowo niską stopą bezrobocia, bo notuje wynik poniżej 2%.

Jak poznać Kraków po przeprowadzce?

Jeśli niedawno wprowadziłeś się do Krakowa lub planujesz skorzystać z oferty portalu Rentola, to powinieneś zaplanować sobie jeden dzień na zwiedzanie i poznawanie najważniejszych części tego miasta. Poniżej znajdziesz nasz autorski plan jednodniowej wycieczki, dzięki której poznasz prawdziwe oblicze i najważniejsze lokalizacje miasta.

 1. Zamek Królewski na Wawelu (9:00 – 11:00): Dzień warto rozpocząć od zwiedzania Zamku na Wawelu. Można tam zobaczyć Królewskie Apartamenty, Wawelską Katedrę oraz smoka Wawelskiego.
 2. Planty Krakowskie (11:00 – 12:00): Koniecznie przejdź się Plantami Krakowskimi. Zrelaksuj się w zielonym otoczeniu Krakowa.
 3. Stare Miasto i Rynek Główny (12:00 – 14:00): Kolejną atrakcją będzie spacer na Stare Miasto. Tam znajduje się Rynek Główny. Obejrzyj Kościół Mariacki i Sukiennice. Potem zjedz obiad w jednej z okolicznych restauracji.
 4. Dzielnica Kazimierz (14:00 – 16:00): Po obiedzie udaj się do Dzielnicy Kazimierz. Poczuj unikalną atmosferę tego miejsca i zobacz synagogi oraz Plac Nowy.
 5. Ulica Floriańska (16:00 – 18:00): Przeszukaj sklepy na ulicy Floriańskiej. To jedna z głównych ulic handlowych w Krakowie. Zatrzymaj się na kawę lub deser w jednej z przytulnych kawiarni.
 6. Wieża Kościoła św. Marii Magdaleny (18:00 – 19:00): Wybierz się na wieżę Kościoła św. Marii Magdaleny. Stamtąd można podziwiać zachód słońca nad Krakowem.
 7. Restauracje i Kluby w Krakowie (19:00 – 24:00): Wybierz się na kolację do jednej z renomowanych restauracji w Krakowie. Większość z nich serwuje pozycje lokalnych dań. Na koniec sprawdź atmosferę nocną miasta. Koniecznie wybierz dla siebie jedną z licznych knajp, barów lub klubów.

Jeden dzień wystarczy, by wstępie poznać prawdziwe oblicze Krakowa i obserwować lokalnych mieszkańców miasta. W podobnym systemie możesz zwiedzać inne lokalne atrakcje, a jest ich naprawdę dość sporo. Z każdym kolejnym weekendem możesz zapuszczać się w nowe uliczki i dzielnice miasta. Tylko w taki sposób poznasz je całe, choć z pewnością zajmie Ci to trochę czasu.

Dodaj komentarz