fbpx

102-letni Włoch po 70 latach otrzymał dyplom ukończenia studiów

Gianluigi Giovett, 102-letni Włoch, został niedawno oficjalnym absolwentem uniwersytetu, na którym studiował przeszło 70 lat wcześniej. Otrzymanie dyplomu było możliwe dopiero teraz, po długiej walce jego rodziny z przeszkodami biurokratycznymi, które uniemożliwiły mu uznanie praktyk zawodowych sprzed 75 lat.

Ceremonia wręczenia dyplomu temu wyjątkowemu absolwentowi miała miejsce online i była transmitowana w domu seniora w Pordenone na północy Włoch, gdzie obecnie mieszka Giovett. O uzyskanie dyplomu zabiegała jego rodzina. Wydanie dokumentu zostało wstrzymane, z powodu nieuznanych praktyk zawodowych, przeprowadzonych dekady temu.

Informacje o tym wydarzeniu przekazał lokalny dziennik „Messaggero Veneto”, wskazując, że ceremonię zorganizował uniwersytet w Modenie — miejscu urodzenia i studiów Giovettiego. Po ukończeniu nauki na wydziale chemii w 1947 roku, Giovett dążył do kontynuacji edukacji na kierunku chemii farmaceutycznej, marząc o pracy w aptece w rodzinnym biznesie. Niestety, przeszkody biurokratyczne uniemożliwiły mu przystąpienie do końcowego egzaminu na tym kierunku.

Potomkowie Giovettiego podjęli działania, kontaktując się z uniwersytetem w celu przyznania mu dyplomu. Po przeglądzie sprawy, uczelnia zdecydowała o przyznaniu dyplomu z obu kierunków studiów, wyrażając uznanie dla długotrwałego zainteresowania nauką przez Giovettiego oraz jego szacunek dla wartości dyplomu.

Podczas internetowej uroczystości wręczenia dyplomu, starszy pan wyraził swoje przesłanie do dawnej uczelni, mówiąc: „Jako 102-latek mówię wam: niech żyje życie!”

To niecodzienne zdarzenie zostało udostępnione przez uniwersytet w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz