fbpx

Oddech Sitali – doskonałe remedium na upały

 

W starożytnej medycynie indyjskiej techniki oddechowe nazywane są pranajamą. To potężne narzędzia, które mają spory  wpływ na organizm. Odpowiednio dobranym oddechem można dodać sobie energii albo niemal natychmiast się uspokoić, przyśpieszyć procesy oczyszczające albo obniżyć ciśnienie krwi, wyregulować bicie serca albo poprawić koncentrację, zimą ogrzać organizm, a latem skutecznie go schłodzić.

Takim doskonałym remedium na upały (ale też na gorączkę) jest oddech Sitali. Efekt natychmiastowego schłodzenia organizmu przyjemnie was zaskoczy.

Dodatkowo Sitali ma właściwości delikatnie oczyszczające wątrobę, poprawia trawienie, uwalnia toksyny, relaksuje, odmładza, przynosi zdrowy, głęboki sen.

indeks

Wykonanie:

  1. Usiądź na krześle z prostym kręgosłupem (można też wykonać to ćwiczenie w dowolnych innych okolicznościach, jednak najlepiej w pozycji siedzącej)
  2. Otwórz usta i wysuń z ust język, zawijając boki do góry, tak aby ułożyć go w rulonik. Jeśli sprawia ci to trudność, po prostu wysuń język i zagnij boki do góry na tyle na ile to możliwe.
  3. Trzymając język w U zrób wdech przez usta.
  4. Wstrzymaj oddech na chwilę, chowając język do ust
  5. Zrób długi, spokojny wydech nosem (język schowany w ustach).
  6. Powtórz ćwiczenie 5 do 20 razy.

Jeśli zakręci ci się w głowie (zwiększone natlenienie organizmu) wróć do normalnego oddechu i powtórz Sitali po jakimś czasie.

 

 

 

Dodaj komentarz