fbpx

Pies pomaga kobiecie z Zespołem Aspergera przetrwać atak paniki

Życie z tym psem sprawia, że przetrwanie napadu trudnej choroby jest łatwiejsze. Kobieta podzieliła się z internautami nagraniem z ataku, który pomógł jej przeżyć jej przyjaciel Samson.

Danielle Jacobs choruje na Zespół Aspergera. Kobieta jest upośledzona społecznie, ma trudności w akceptowaniu zmian i pochłaniające, obsesyjne zainteresowania. Danielle przeżywa też napady depresyjne i paniki, w których przetrwaniu pomaga jej pies Samson.

Jacobs podzieliła się z internautami wzruszającym nagraniem. Kobieta pokazała jak jej pies, Samson, pomaga jej poradzić sobie z atakiem depresyjnym.

Pies został specjalnie wytresowany. Zwierzak rozumie, kiedy jego właścicielka przeżywa atak choroby. Za każdym razem gdy dochodzi do takiej sytuacji, Samson ma zrobić wszystko, żeby powstrzymać kobietę przed zrobieniem sobie krzywdy. Na filmie widzimy, jak pies próbuje zablokować ręce kobiety, która bije się po klatce piersiowej i głowie.

– Wytresowałam go tak, żeby był wyczulony na epizody depresyjne i samookaleczanie się. Wydaje się, że jego reakcja jest opóźniona, ale tak właśnie ma to wyglądać, często przechodzę z ataku depresyjnego do ataku paniki – napisała kobieta.

Na kanale YouTube Danielle możemy zobaczyć jak dobrze wyszkolony jest Samson. Kobieta udostępniła tam filmy, na których pies pomaga jej obudzić z koszmaru, ubrać się czy nawet powstrzymuje przed przygryzaniem wargi.

Jacobs obawiała się, że pod nagraniem pojawią się jakieś negatywne komentarze, ale zdecydowana większość wpisów była bardzo pozytywna. Użytkownicy chwalili Danielle za jej odwagę – w końcu udostępnienie tak intymnego nagrania musiało być dla niej bardzo trudne.

Źródło: Elite Daily

Dodaj komentarz