fbpx

Robiąc to, każdy kraj mógłby bez trudu rozwiązać problem bezdomności

1

Jeśli jakiemukolwiek rządowi zależałoby na rozwiązaniu problemu bezdomności wśród obywateli – oto rozwiązanie, które zadziała. I to podwójnie – zmniejszy ilość odpadów i jednocześnie zwiększy ilość dostępnych mieszkań.

Czy wiedzieliście, że domy mogą być budowane z plastikowych butelek? Wypełniając je ziemią i scalając błotem lub cementem uzyskuje się ściany, które są jednocześnie odpowiednio odporne na uszkodzenia fizyczne i pożary.

Aby zbudować dom z dwiema sypialniami o powierzchni ponad 300m potrzebne będzie kilkanaście tysięcy butelek. Na brak potrzebnych materiałów budowlanych nie możemy oczywiście narzekać – w każdym kraju codziennie wyrzuca się tysiące zużytych plastikowych butelek po wodzie i innych napojach. Wszystkie dostępne są ZA DARMO do reużytkowania.

2

Wielu ludzi w tzw. krajach trzeciego świata, od Afryki po Azję zaczęło wykorzystywać tę metodę, aby zbudować sobie dom. Być może „cywilizowane kraje” Zachodu i Europy powinny wziąć z nich przykład i zapewnić swoim obywatelom możliwość schronienia i godnego życia?

3

Warto obejrzeć końcowy efekt takiej budowy:

 

Źródło: http://wiralne.pl/robiac-to-kazdy-kraj-moglby-bez-trudu-rozwiazac-problem-bezdomnosci/

Dodaj komentarz