fbpx

Budki dla jerzyków na zwykłym bloku w Warszawie. Dobry przykład współpracy z Naturą

Na ścianie wyremontowanych budynków komunalnych na Pradze w Warszawie pojawiły się budki lęgowe dla jerzyków. To dobry przykład tego, jak remontować i ocieplać budynki. Symetrycznie rozmieszczone budki są tutaj ogromnym plusem.

Najnowszy przykład pochodzi z dzielnicy Praga-Południe. Wyremontowano tam bloki komunalne, które znajdują się przy ul. Lubelskiej i Skaryszewskiej. Na szczęście tym razem udało się uniknąć bezmyślnego ocieplania budynków. Budki lęgowe zamontowano, kiedy stwierdzono obecność ptasich gniazd. Koszt instalacji takich budek lęgowych jest niewielki, a korzyści ogromne.

Jerzyki to średniej wielkości ptaki, które zamieszkują niemal całą Europę, część Azji i północną Afrykę. W naszym klimacie sprawdzają się w walce z dokuczliwymi komarami. W ciągu zaledwie doby jeden jerzyk potrafi zjeść nawet 20 tysięcy komarów. To nie wszystko! W ciągu trzech miesięcy, w których jerzyki przebywają na terenie Polski każdy z tych ptaków potrafi zjeść nawet 2,5 miliona (!!!) komarów – to sprawia, że jerzyki są najlepszym i co ważne, całkowicie naturalnym rozwiązaniem problemu komarów w mieście.

 

Czytaj więcej na: whitemad.pl

Fot: Dla Pragi (www.facebook.com/PorozumienieDlaPragi)

Dodaj komentarz