fbpx

Reksio zamieszkał w urzędzie miasta. Ostrów Wielkopolski zachęca do adopcji zwierząt

„Z ogromną przyjemnością przedstawiam wam mojego nowego współpracownika – to Reksio, starszy nieco schorowany piesek z naszego schroniska, który zostanie z nami w urzędzie w czasie najbliższych mroźnych dni” – napisała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek. Miasto chce w ten sposób zwrócić uwagę na problem bezdomnych zwierząt oraz zachęcić mieszkańców do adopcji.

Reksio szybko zadomowił się w nietypowym miejscu i jak to z psiakami bywa – „I skradł serca pracujących tu osób” – dodano. Prezydent dodatkowo poprzez media społecznościowe zachęca do wszelkiego rodzaju wsparcia dla podopiecznych miejscowego schroniska zwierząt. „Do zapewnienia im choć czasowej opieki” – podkreśliła Klimek.

„Jestem też niezwykle wdzięczna wszystkim tym ostrowianom, którzy w potrzebie w ostatnich dniach wsparli schronisko” – zaznaczyła prezydent miasta.  Dzięki tej pozytywnej inicjatywie władze miasta mają nadzieje znaleźć dom dla Reksia, jak i dla reszty zwierząt czekających w schronisku na łut szczęscia – nowy dom, kochającą rodzinę.

Jakby tego było mało, włodarze Ostrowa Wielkopolskiego zorganizowali także akcję rozstawiania bud dla wolno żyjących kotów. „Mróz nie odpuszcza, więc odbieramy je na bieżąco, żeby zwierzęta jak najszybciej mogły z nich skorzystać” – przekazano w jednym ze wpisów.

Kolejnym krokiem magistratu jest wsparcie dla właścicieli czworonogów w postaci opieki weterynarza, sterylizacja i kastracja psów i kotów mających właścicieli, których na taki wydatek nie stać. Jest to kolejny ruch w miejskiej strategii ograniczenia bezdomności tych zwierząt. W 2021 r. na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami miasto chce przeznaczyć 516 tys. zł. Z tego 100 tys. zł zaplanowano na czipowanie, sterylizację i kastrację zwierząt mających właścicieli, których nie stać na pokrycie kosztów z tym związanych. Nowością w programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami ma być też czipowanie kotek wolno żyjących.

  • Los zwierząt nie jest nam obojętny. Myślę, że nasze propozycje programowe są dobrą informacją dla wszystkich, którzy kochają czworonogi – powiedziała Beata Klimek.

Ostateczną decyzję w sprawie podejmą radni w na sesji pod koniec lutego.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz