fbpx

Sny o zwierzętach. Oto 6 wskazówek do interpretacji

Śnią ci się zwierzęta? Bardzo możliwe, że nieprzypadkowo. Wiele snów z motywem zwierząt symbolizuje sprawy związane z relacjami i najbliższym otoczeniem. Przypatrz się im dokładniej. Bardzo możliwe, że poprzez sny o zwierzętach podświadomość komunikuje się z tobą w podprogowy sposób.

Sny o zwierzętach są jednym z częstszych snów, które do nas przychodzą. W końcu jesteśmy istotami społecznymi, a sny o zwierzętach wskazują na ukryte problemy z ludźmi lub nierozwiązane konflikty, ale bywają również wskazówką, w którą stronę się skierować lub jakiej sferze życia poświęcić więcej uwagi.

Dzikie zwierzęta

Jeśli śni ci się dzikie zwierzę takie jak tygrys, niedźwiedź wilk czy wąż, bardzo możliwe, że twoja seksualna sfera woła o uwagę. To znak, że wypierasz silne namiętności i potrzeby cielesne. Dzikie zwierzęta, które przychodzą we śnie, symbolizują potrzebę dopuszczenia do siebie wypartych uczuć i emocji – najczęściej związanych ze sferą intymną. Bardzo możliwe, że w twoim życiu jest zbyt wiele „muszę” i „nie wypada”.

Zwierzęta wodne

Sen o rybach najczęściej jest zwiastunem szczęścia i pomyślności. Jeśli powraca raz na jakiś czas, jest to sygnał, że wkrótce grono twoich znajomych poszerzy się. Możliwe też, że pogłębisz już zawartą z kimś relację.

Polowanie na zwierzęta

Polowanie zwykle oznacza zagrożenie. Prawdopodobnie wyczuwasz je podskórnie – masz wrażenie, że otaczają cię toksyczne osoby, albo w pobliżu ciebie jest ktoś komu nie warto ufać. Przyjrzyj się swoim relacjom i zadaj sobie pytanie – czy któraś z nich nie jest dla ciebie obciążająca energetycznie? A może czujesz, że ktoś z twojego otoczenia nie zachowuje się wobec ciebie fair? Wsłuchaj się w intuicję, a w razie konieczności wejdź z nią w dialog.

Zwierzę w klatce

To sen o potrzebie komunikacji i odnalezieniu mocnego głosu, który wyraża uczucia wprost. Bardzo możliwe, że żywisz do kogoś silne uczucia, ale wciąż nie możesz zdobyć się na odwagę, by je wyznać. A może ktoś cię uraził, ale nie powiedziałeś tego drugiej osobie w obawie przed odrzuceniem? Dzikie zwierzę w klatce potrzebuje wydostać się na wolność – nawet jeśli będzie to jedynie głośny ryk lub wycie do księżyca – nie tłum, pozwól sobie.

Zwierzę domowe

Śnią ci się psy lub koty? Taki sen można interpretować na dwa sposoby. Jeżeli zwierzaki domowe są szczęśliwe, spokojne i potulne to znaczy, że ty sam czujesz się zaopiekowany w otoczeniu bliskich ci ludzi. Prawdopodobnie jest w tych relacjach dużo ciepła i łagodności, a konflikty rozwiązujecie na bieżąco. Jeśli natomiast zwierzęta w twoim śnie są wystraszone, to może oznaczać, że tłumisz w sobie emocje lub wypierasz niezrealizowane potrzeby.

Martwe zwierzę

To definitywny sygnał, że w twoim związku nie dzieje się najlepiej. Jeśli sen się powtarza, prawdopodobnie podświadomość komunikuje ci w ten sposób silną potrzebę zmiany. Może to czas, aby przeprowadzić z ukochaną osobą poważną rozmowę i zdecydować się na jakąś zmianę?

TU przeczytasz inny, interesujący artykuł o snach.

Opracowanie: Diana Malicka
Źródło: radiozet.pl

Dodaj komentarz