fbpx

Najdłużej żyjąca para małżeńska w Ameryce obchodzi 86. rocznicę ślubu

Kalifornijska para uznana przez Kongres za najdłużej żyjącą parę małżeńską w kraju podzieliła się swoimi sekretami podczas obchodów 86. rocznicy.

Ralph, 104, i Dorothy Kohler, 103, świętowali 86 lat małżeńskiego pożycia 16 września, określając sekret długiego małżeństwa jako „radość z bycia razem”.

Para wzięła ślub w Tekamah, w Nebrasce, w 1935 roku, kiedy on miał 18 lat, a ona tylko 17. Początkowo urzędnik sądowy odmówił im wydania zgody na zawarcie małżeństwa, uważając, że para jest zbyt młoda na taki krok.

Ale oni po prostu poszli gdzie indziej, wymienili się przysięgami i od tamtej pory są nierozłączni.

Ralph Kohler mówi, że oboje zawsze szli na kompromis, żeby dać sobie nawzajem to, czego chcieli, nawet jeśli preferowali różne zajęcia. On lubił strzelanie do glinianych tarcz, a jego żona taniec towarzyski, więc poświęcali się obu hobby.

Ten kompromis doprowadził ich do tego, że stali się nagradzanymi zawodnikami w całych Stanach Zjednoczonych, zdobywając setki nagród zarówno w trapshootingu, jak i w tańcu.

Ralph Kohler, zastanawiając się nad swoim małżeństwem, miał do powiedzenia same dobre rzeczy o swojej drugiej połowie i zauważył, jak rzadko się kłócili.

„Może raz na jakiś czas padło jakieś ostre słowo, ale żaden konflikt nie trwał długo” – powiedział.

Jako najdłużej żyjąca para małżeńska w USA, Kohllerowie zostali wyróżnieni przez Kongres i uhonorowani nagrodą.

Przez lata nierozerwalna więź umożliwiła im stworzenie dużej, pięknej rodziny, składającej się z trojga dzieci, sześciorga wnucząt, siedmiorga prawnucząt i dwojga praprawnucząt.

 

Źródło: uppermichiganssource.com

Dodaj komentarz