fbpx

Emerytowany leśnik z Turcji Hikmet Kaya w ciągu 40 lat zmienił teren nie do poznania!

Emerytowany leśnik z Turcji, inżynier Hikmet Kaya stoi przed polem, które zalesił, trzymając w ręku zdjęcie sprzed 40 lat, kiedy zaczynał

Hikmet Kaya, który w 1978 roku zaczął pracować jako kierownik zalesień w Dyrekcji Gospodarki Leśnej w dystrykcie Boyabat w Sinop, postanowił zalesić około 3950 hektarów terenu, na którym wypasano zwierzęta w wiosce Akyörük. Wysiłkiem Kaya jałowa ziemia została uznana za obszar leśny. Kaya rozpoczął pracę w 1981 roku przy wsparciu swojego zespołu i mieszkańców wsi i w ciągu 5 lat posadził w regionie prawie 800 tysięcy czerwonych sosen. Drzewa, którymi opiekował się i wychowywał jak dziecko, zamieniły się po 40 latach w bujny las, pełny wszelkiej zwierzyny od lisów po dziki, od królików po niedźwiedzie, a nawet jelenie.

Kaya, który w międzyczasie przeszedł na emeryturę, nadal opiekuje się lasem, którego niektóre części są również wykorzystywane jako teren rekreacyjny. Hikmet Şef pozuje w tym samym miejscu 41 lat później ze swoją fotografią pola przed sadzeniem drzewek.

Hikmet Kaya jest żonaty, ma troje dzieci i siedmioro wnucząt. Jest autorem książki „Ağaçlar yeşerince”, w której opisuje swoje doświadczenia z 42-letniego życia zawodowego.

Źródło: sabah.com

One thought on “Emerytowany leśnik z Turcji Hikmet Kaya w ciągu 40 lat zmienił teren nie do poznania!

Dodaj komentarz