fbpx

Wędkarze biorą się za legnickiego Kormorana

Wędkarze, współpracując z władzami miasta, chcą przywrócić do dawnej świetności teren wokół stawów przy kąpielisku Kormoran w Legnicy.

Powiedzenie „odszedł letnik, został śmietnik” jest niestety prawdziwe w wielu polskich miejscowościach wypoczynkowych. Na szczęście ta ponura prawda nie ma zastosowania na terenach stawów wędkarskich przy kąpielisku Kormoran.

Sprzątanie tego terenu należy do obowiązków jego dzierżawcy, czyli Polskiego Związku Wędkarskiego. Jednak pragnących odpoczynku plażowiczów przyjeżdża coraz więcej, a wraz z nimi niestety przybywa śmieci.

Tylko w ciągu jednego miesiąca wędkarze z Koła „Miasto Legnica” uzbierali sześćdziesiąt 120 litrowych worków na śmieci. O ile chętnych do pracy w ramach wolontariatu nie brakuje, problemem stają się rosnące koszty ekwipunku, zakupu worków czy logistyki.

Z pomocą wędkarzom ruszyły władze miasta, które objęło teren pracami społecznie użytecznymi. Co istotne, to nie jedyna tego typu inicjatywa w Legnicy. Zboirnik OSiR „Kormoran” zlokalizowany na terenie miasta ma powierzchnię 5,89 ha. Woda znajduje się w wykazie Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Legnica.

One thought on “Wędkarze biorą się za legnickiego Kormorana

Dodaj komentarz