fbpx

Zaczęła trenować, gdy miała 54 lata. Teraz, gdy skończyła 60 rywalizuje na trasie dziesięciokrotnego Ironmana

14 sierpnia w Szwajcarii rozpoczął się Swiss Ultra Triathlon. Śmiałkowie, którzy podjęli się startu w zawodach, mają do pokonania 38 km w wodzie, 1800 km rowerem oraz 422 km biegu. Wymaga to zatem nie tylko ogromnej wytrzymałości fizycznej, lecz również psychicznej.  60 -letnia Nadine Zacharias jest jedną z czterech kobiet, które zdecydowały się na udział w dziesięciokrotnym Ironmanie.

Francuzka nie uprawia sportu od lat. Jej przygoda zaczęła się dopiero w wieku 54 lat. To wtedy postanowiła zmienić coś w swoim życiu. Motorem napędowym była choroba.

U kobiety zdiagnozowano raka piersi. Jej poprzedni tryb życia był raczej siedzący i wiązał się z pracą na stanowisku sekretarki. Stan zdrowia spowodował, że potrzebowała terapii również dla głowy. Sport pozwolił jej odetchnąć od problemów i otworzył przed nią zupełnie nowy rozdział.

Przez zaledwie kilka lat sportowej ścieżki, zdążyła przeżyć wiele przygód i udowodnić samej sobie i innym, że jest naprawdę silna.

W 2018 roku, czyli trzy lata po diagnozie, pokonała dystans trzykrotnego Ironmana. Rok temu rozprawiła się natomiast z pięciokrotnym Ironmanem. W Colmar dotarła do mety jako jedyna kobieta. Niecałe dwa miesiące temu powtórzyła swój wyczyn.

Aktualnie Francuzka jest jedną z dwóch zawodniczek na trasie Ironmana w części biegowej. Wyprzedza ją 32-letnia Chinka Thanh Vu.

Źródło: sport.interia.pl

One thought on “Zaczęła trenować, gdy miała 54 lata. Teraz, gdy skończyła 60 rywalizuje na trasie dziesięciokrotnego Ironmana

Dodaj komentarz