fbpx

Stulatka utknęła na torowisku, pomógł przypadkowy kierowca

Starsza kobieta znalazła się w trudnej sytuacji na przejeździe kolejowym, zatrzymana między zamkniętymi rogatkami. Seniorka nie miała pojęcia, jak się stamtąd wydostać. Przed przejazdem stał sznur samochodów, ale tylko jeden z kierowców zdecydował się jej pomóc.

Stulatka z Bydgoszczy została uwięziona na przejeździe kolejowym. Kiedy rogatki się zamknęły, zaczęła poruszać się w różnych kierunkach.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejeździe przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy. Według bydgoskiej policji kobieta znalazła się na środku przejścia, gdy zamknięto szlabany. Wpadła w panikę i chaotycznie chodziła, starając się zorientować i znaleźć bezpieczne miejsce przed nadjeżdżającym pociągiem. Miała na to zaledwie kilkanaście sekund, może minutę.

Tylko jeden kierowca czekający na podniesienie szlabanów przy ul. Inwalidów pomógł zdezorientowanej seniorce.

Mężczyzna natychmiast pospieszył na pomoc. Wyprowadził kobietę w bezpieczne miejsce, a chwilę później z dużą prędkością przejechały dwa pociągi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Seniorka była lekko zdezorientowana, więc mężczyzna wezwał policję. Okazało się, że kobieta ma sto lat.

Policjanci odwieźli ją do domu. Jak poinformowali, była komunikatywna i nie miała zaburzeń świadomości.

Źródło: expressbydgoski.pl

Dodaj komentarz