fbpx

W krakowskiej komunikacji miejskiej rozbrzmi głos Roberta Makłowicza 

W wielu polskich miastach w komunikacji miejskiej można usłyszeć znane osoby, które czytają nazwy przystanków i inne informacje dotyczące podróży. Zazwyczaj są to osobowości telewizyjne, lektorzy oraz aktorzy. W Krakowie głosu do tych komunikatów użyczył Robert Makłowicz.

Już teraz w pojazdach komunikacji miejskiej można usłyszeć głos Roberta Makłowicza. Obecnie są to jedynie komunikaty dotyczące włączonej klimatyzacji oraz prośby o zamknięcie okien, ale od jesieni, znany krytyk kulinarny będzie również zapowiadał przystanki. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie opublikował na mediach społecznościowych nagranie, na którym popularny kucharz nagrywa te komunikaty.

Robert Makłowicz to polski dziennikarz i krytyk kulinarny, który od urodzenia związany jest z Krakowem. Ukończył krakowskie liceum, a następnie studiował prawo i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka w Krakowie na co dzień. Użyczenie jego głosu w krakowskiej komunikacji miejskiej ma wymiar symboliczny. Co więcej, Makłowicz zrobił to bezpłatnie.

Projekt użyczania głosów znanych osób w komunikacji miejskiej rozpoczął się w Krakowie w 2008 roku. Wówczas w transporcie publicznym można było usłyszeć Annę Dymną, Grzegorza Turnaua oraz Krzysztofa Globisza. Teraz nadszedł czas na Roberta Makłowicza, którego charakterystyczny styl wypowiedzi i barwna osobowość zdobyły serca Polaków w każdym wieku.

Dodaj komentarz