fbpx

“Piękna niezależnie od rozmiaru” – Body Positive Catwalk to cenna inicjatywa, która stawia na samoakceptację

Podczas tygodnia mody w Mediolanie ponad sto kobiet przeszło się pod słynną katedrę w samej bieliźnie, co wywołało w przechodniach falę zachwytów, brawa i szczere uśmiechy. Dziewczyny nie pretendowały do statusu modelek Victoria’s Secret, ale przekaz, jaki wniosły na ulice włoskiego miasta to piękno, o którym na co dzień nie chce nam się mówić.

Oto fragment wywiadu jaki udzieliła jedna z uczestniczek Body Positive Catwalk, Zuzanna Zakrzewska portalowi noizz.pl

 

Kto był inicjatorem wydarzenia, w którym ty brałaś udział?

ZZ:  (…) Inicjatorką była Laura Brioschi. Stworzyła projekt Body Positive Catwalk 3 lata temu, miałam z nimi być rok temu, jednak udało mi się dopiero w tym roku. Na samym początku, podczas pierwszej edycji było to może 25 dziewczyn, a teraz było nas już ponad 100 z całego świata – przyjechałyśmy z Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Anglii, z Polski było nas 4.

Jak z twojej perspektywy wyglądały przygotowania do pokazu? Jestem pod wielkim wrażeniem waszej odwagi, bo nie jest łatwo wyjść na ulicę i pokazać się w samej bieliźnie.

ZZ: Nie było to łatwe w sumie dla większości dziewczyn na tym pokazie, ponieważ były to dziewczyny nie tylko dotknięte otyłością, czy anoreksją, ale były tez dziewczyny bez nogi, chorujące na bielactwo czy na wózkach inwalidzkich. Były z nami także cudowne kobiety z Wielkiej Brytanii, które były już po 40, które wszystkich wokół zarażały pozytywną energią. Całe przygotowanie zaczęło się od rozmów na naszej grupie na WhatsAppie.

Jak zareagowali na to ludzie?

ZZ: To było dla nas wszystkich ogromne przeżycie, a ludzie odebrali nas wspaniale – byli przeszczęśliwi – klaskali, uśmiechali się do nas, robili nam zdjęcia, a nawet prosili o wspólne zdjęcia, pytali nas co to za inicjatywa. Kiedy odpowiadałyśmy, że to inicjatywa body positive, to słyszałyśmy same ciepłe słowa, mówili że to jest potrzebne, aby mówić o tym głośno.

 

Cały wywiad przeczytasz TU

 

Dodaj komentarz