fbpx

Medicine Hat – kanadyjskie miasto, w którym nie ma bezdomnych

W kanadyjskim mieście Medicine Hat znaleziono sposób, aby skutecznie pomóc bezdomnym. Rozwiązanie okazało się tańsze niż dotychczasowe formy wsparcia.

Od 2009 roku miasto przyznaje bezdomnym mieszkania, których wartość nie przekracza 20 tys. dolarów kanadyjskich. Program jest finansowany z budżetu prowincji Alberta.

Mieszkania otrzymało 900 bezdomnych. W ubiegłym roku miasto ogłosiło, że wszyscy spośród blisko 60 tys. mieszkańców mają obecnie dach nad głową. W ciągu sześciu lat rozwiązano zatem całkowicie problem bezdomności.

indeks

  • Dawniej mówiliśmy: „Odłóż narkotyki, wyjdź z alkoholizmu, wtedy będziemy z tobą rozmawiać”. Ten program jest tego dokładnym przeciwieństwem. – mówi burmistrz miasta Ted Clugston. Choć początkowo był sceptyczny wobec tego projektu, to przekonały go dane – Nie wierzyłem, że może się to udać, ale zrobiliśmy to. Odkąd udało nam się rozwiązać ten problem, inni zaczęli interesować się naszym programem. Mamy dowód na to, że rozwiązanie tego problemu jest możliwe – mówi Clugston.

Czytaj więcej na wiadomosci.gazeta.pl

Dodaj komentarz