fbpx

101 latka z Gdańska doczekała się prapraprawnuczki. To jedyna taka rodzina w Polsce

Jedna z gdańskich rodzin, wraz z niedawnymi narodzinami małej Kornelii, stała się rodziną sześciopokoleniową. Seniorka rodu, w wieku 101 lat, doczekała się prapraprawnuczki – informuje portal trojmiasto.pl.

– Z tego, co udało mi się ustalić wynika, że jesteśmy jedyną taką rodziną w Polsce. Co więcej, nie spotkałem się z przypadkiem, aby przedstawiciele wszystkich pokoleń byli mieszkańcami jednego miasta, a my wszyscy jesteśmy zameldowani i mieszkamy w Gdańsku – powiedział w rozmowie z portalem trojmiasto.pl Marek Haraziński, dziadek Kornelii.

Seniorką rodu jest Helena Król, urodzona w 1918 roku. Jej córka, Marianna Wiejak, urodziła się w 1936 roku, wnuczka Zofia Harazińska w 1953, prawnuk Marek Haraziński w 1973, praprawnuk Sebastian Haraziński w 1993. Prapraprawnuczka Kornelia Harazińska przyszła na świat kilka dni temu – 30 maja.

Mama wraz z córką przebywają obecnie w szpitalu. Po wyjściu planowane jest spotkanie całej rodziny. – Z racji tego, że moja prababcia jest osobą schorowaną i leżącą, do takiego spotkania dojdzie najprawdopodobniej u niej – powiedział Marek Haraziński.

Źródło: trojmiasto.pl

Foto ilustracyjne

One thought on “101 latka z Gdańska doczekała się prapraprawnuczki. To jedyna taka rodzina w Polsce

  • 4 czerwca 2019 at 09:39
    Permalink

    Nie jedyna! Moja prababcia ma 99 lat a moje dzieci są jej pra pra wnukami 🙂

    Reply

Dodaj komentarz