fbpx

Huśtawka która rozświetla podwórka

Fińscy projektanci Päivi Raivio oraz Daniel Bumann wpadli na doskonały pomysł, aby za darmo rozświetlić skwery i ulice, w długie zimowe wieczory. Wymyślili huśtawkę, która dzięki energii uzyskanej z jej użytkowania, będzie oświetlać okolicę.

Zasada działania projektu Light Swing jest prosta. Huśtawka wyposażona jest w prądnicę, napędzaną przez ludzi którzy się na niej bujają. Energia wykorzystywana jest do zasilenia lamp, umieszczonych po bokach urządzenia. Dzięki temu huśtanie staje się pożyteczną zabawą, dzięki której ulice są oświetlone. Huśtawka przystosowana jest do użytkowania zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

– Światło jest jednym z głównych elementów ożywiających przestrzenie publiczne podczas bardziej mrocznych pór roku. Tymczasem większość obecnie stosowanych rozwiązań jest wizualnych oraz statycznych i one same zużywają energię. Light Swing wychodzi naprzeciw wszystkim potrzebom: łączy aktywny udział, samonapędzający się mechanizm, zabawę, no i światło –  tłumaczą pomysłodawcy projektu, Päivi Raivio oraz Daniel Bumann.

Źródło: popupcity.net

Dodaj komentarz