fbpx

Fotograf uwiecznił jak dym z kadzidła zmienia się pod wpływem emocji. Zdjęcia przekonują o sile medytacji

Na świecie przeprowadzono kolejny eksperyment, który przekonuje, że emocje mogą wpływać na otoczenie. Jeśli nie wierzysz w siłę kolektywnej medytacji, koniecznie zobacz te zdjęcia.

Czy kojarzysz słynny eksperyment przeprowadzony na wodzie kilka lat temu? Jego twórcą był japoński badacz Masaru Emoto. Dowiódł on, że cząsteczki wody reagują na bodźce tak samo jak komórki ludzkiego ciała. W zależności od ładunku emocjonalnego słów, którymi woda była „karmiona” przez uczestników, jej struktura ulegała zmianie. Emoto sfotografował kryształki wody, a każdy z nich miał inny kształt – woda, która „słyszała” słowa miłości znacząco różniła się od tej, która była „karmiona” gniewem. W ten sposób Emoto udowodnił, że ludzkie emocje mają ogromny wpływ na nas samych. W końcu ludzkie ciało w 70 proc. składa się z wody.

Podobny eksperyment został przeprowadzony w Brazylii przez artystę Ricardo Fujii. W projekcie, który nazwał „Ilumina” zaprezentował obrazy, które zostały stworzone dzięki innowacyjnej technice nazywanej potocznie „doświadczeniem osocza”.

Eksperyment polegał na tym, że w kręgu osób, które brały udział w projekcie stało dymiące kadzidło. Dym natomiast zmieniał się w zależności od uczucia, jakim grupa aktualnie wibrowała. Uczestnicy wspólnie wybierali słowo, które miało reprezentować konkretne uczucie np. spokój, a następnie medytowali na nie. Po chwili, wypowiadali słowo na głos, a aparat rejestrował kształt, który wytwarzał się pod wpływem dymu.

Efekt robi niezwykłe wrażenie. Po raz kolejny otrzymujemy namacalny dowód na to, że emocje wpływają na wszystko wokół i mogą transformować rzeczywistość – powodują dobrobyt albo dyskomfort. Znamienne jest również, że im większa grupa, tym większa siła energii. Pamiętaj więc, aby otaczać się ludźmi, którzy wierzą w te same wartości. Im częściej będziecie wspólnie przebywać we wspólnym towarzystwie, tym większa będzie siła waszej miłości/ życzliwości/ szczodrości/ radości (wybierz dowolne).

SOLIDARNOŚĆ

POKORA

WSTRZEMiĘŹLIWOŚĆ

 

SŁOŃCE

MĄDROŚĆ

ZWYCIĘSTWO

PRAWDA

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: conexaolusofona.org

 

 

Dodaj komentarz