fbpx

Polak jako pierwszy opisał kryształ czasowy. To pierwsze kroki w zupełnie nowej dziedzinie fizyki

Profesor Krzysztof Sacha, wybitny polski fizyk, dokonał przełomowego odkrycia, stawiając pierwsze kroki w zupełnie nowej dziedzinie fizyki, którą nazwał “czasotroniką”. Jego prace rzucają nowe światło na istnienie kryształów czasu, korygując wcześniejsze teorie Franka Wilczka, laureata Nagrody Nobla z Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Nowa definicja kryształów czasu

Sacha wykazał, że pod określonymi warunkami atomy mogą tworzyć unikatową strukturę, powtarzającą swoje ułożenie nie w przestrzeni, lecz w czasie. Odkrycie to otwiera nowe perspektywy w zrozumieniu czasoprzestrzennych cząstek wszechświata i ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju fizyki kwantowej. Profesor Sacha podkreśla, że dzięki temu odkryciu możemy inaczej spojrzeć na zjawiska w mechanice kwantowej, analizując je przez pryzmat czasu.

Czasotronika: rewolucja w fizyce

Czasotronika, jak określił nową gałąź fizyki Profesor Sacha, przekracza granice dotychczasowego pojmowania fizyki. Przypomina to wejście w zupełnie nowy rozdział, gdzie Polska staje na czele globalnej innowacji naukowej. To przełom, który może zmienić sposób, w jaki postrzegamy fundamentalne zasady wszechświata.

Kryształy Czasu: nie tylko fikcja naukowa

Pomysł “kryształów czasu” mógłby wydawać się wzięty z powieści science fiction, ale jest to rzeczywistość. Profesor Sacha nie tylko przewidział ich istnienie, ale także stworzył takie kryształy w warunkach pokojowych, niewymagających temperatury zera bezwzględnego. Eksperymenty przeprowadzone w laboratoriach na Uniwersytetach Maryland i Harvarda potwierdzają jego teorie.

Niedawny wywiad Macieja Kaweckiego z profesorem Sachą to fascynująca podróż po najbardziej skomplikowanych obszarach nauki, dotykających mikrokosmosu fizyki kwantowej. Jego wiedza i wkład w rozwój polskiej fizyki są powodem do narodowej dumy. Polska dzięki niemu zajmuje dziś czołowe miejsce w światowej nauce. Profesor Sacha swoimi badaniami i pasją potrafi zafascynować każdego słuchacza.

4 thoughts on “Polak jako pierwszy opisał kryształ czasowy. To pierwsze kroki w zupełnie nowej dziedzinie fizyki

 • 17 stycznia 2024 at 17:33
  Permalink

  ciekawe czy ma poglądy prawackie czy demokratyczne

  Reply
  • 17 stycznia 2024 at 21:51
   Permalink

   A ciekawe czy jeździ Mercedesem czy raczej jada bułki na śniadanie. 😀

   Reply
  • 18 stycznia 2024 at 11:19
   Permalink

   Sprawa jest dosc prosta. Kazdy kto ma rozum, IQ powyzej 110 i nie jest pod wplywem zadnej doktryny religijnej (nie ma przez nia wypranego mozgu) na ogol bedzie miec poglady promujace demokracje, 3 podzial wladzy, praworzadnosc. Inaczej nie da sie po prostu zbudowac dobrze funkcjonujacego kraju, gdzie jest dobrobyt, dobry poziom zycia i prawa obywatelskie. To stad jest problem PiSu z kadrami. Po prostu brakuje im kompetentnych ludzi. Zwyczajnie tacy ludzie sa przeciwko PiSowi i tylko pod wplywem jakis innych pobudek (na ogol niestety finansowych, czasem patriotyczno-religijnych) moga mu pomoc. Niestety, dla kraju i dla PiSu, ten brak kadr oznacza, ze prawie kazdym przedsiebiorstwem panstwowym, urzedem, etc. kieruja niekompetentni ludzie. Prowadzi to upadku tych instytucji. To dlatego urzedy kiepsko dzialaja, a panstwowe firmy przynosza straty. Realnie traci na tym kazdy z nas, bo nie da calkiem uciec od kontaktu z tymi instytucjami.

   Reply
 • 17 stycznia 2024 at 19:09
  Permalink

  Wieczorem była mokra ulica ale w CZASIE nocy powstały kryształy lodu i to poza warunkami pokojowymi 🙂

  Reply

Dodaj komentarz