fbpx

Farba blond – jak osiągnąć ciepły odcień bez żółtych prześwitów?

Farba blond to jeden z najtrudniejszych do aplikacji środków koloryzujących. Wynika to z faktu, że żeby jasny kolor prawidłowo zagnieździł się w naszej fryzurze, konieczne jest użycie rozjaśniaczy i utleniaczy. Co zrobić w sytuacji, kiedy farba blond pokryje nasze włosy w mniejszym stopniu, niż zakładaliśmy i na naszej fryzurze pojawią się żółtawe prześwity? W większości wypadków ten problem dla się łatwo wyeliminować więc nie ma powodów do obaw. Zobacz, co zrobić, kiedy farba blond pozostawi na Twoich pasmach żółty odcień!

Farba blond – dlaczego kolor nie zawsze wychodzi taki, jak chcemy?

Farba blond to jeden z najtrudniejszych produktów koloryzujących do włosów w aplikacji. Dlaczego tak jest i czym różni się farba blond od analogicznych produktów w ciemnych odcieniach? Przede wszystkim – by włosy prawidłowo zafarbowały się na jasny odcień, w farbie muszą znaleźć się rozjaśniacze i utleniacze. Ich działanie jest uzależnione od naszego wrodzonego pigmentu, czyli naturalnego barwnika w strukturze włosa. To z nim łączą się substancje, jakie zawiera farba blond i to właśnie dlatego efekt może być czasami trudny do przewidzenia.

Farba blond a żółte prześwity – przede wszystkim należy wybrać dobrą farbę!

O unikaniu żółtych prześwitów, jakie może spowodować na naszych włosach farba blond, warto pomyśleć jak najwcześniej. Weźmy to pod uwagę już na etapie wyboru farby – tylko sprawdzone środki koloryzujące renomowanych marek są w stanie dać nam takie efekty, jakich oczekujemy, bez żółtej poświaty.

Warto nadmienić tutaj jeszcze o jednej kwestii – farba blond bez amoniaku będzie mniej agresywna dla naszych włosów, ale może też nie dać tak mocnego efektu. Warto mieć to na względzie, kiedy planujemy samą koloryzację.

Farba blond i żółte prześwity – co robić, kiedy się pojawią?

Wybór właściwego środka koloryzującego to jeden z podstawowych kroków do tego, by nasza fryzura wypadła w nowym kolorze dokładnie tak, jak tego oczekujemy. Najczęściej jednak rozwiązania na problemy szukamy wtedy, kiedy te się pojawią. Jak walczyć z żółtymi prześwitami po koloryzacji farbą blond?

Z pomocą mogą nam przyjść przeróżne szampony i płukanki, powstałe właśnie z myślą o takich sytuacjach. Na rynku znajdziemy całą masę produktów, których głównym zadaniem jest eliminowanie żółtego odcienia na włosach. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj płukanki w odcieniach różu i fioletu, które wychładzają cały kolor, jaki pozostawi na naszych pasmach farba blond. Warto jednak pamiętać o tym, by nie przesadzać z ich ilością – o ile koloryzacja za pomocą płukanki nie jest zbyt trwała i większość koloru zejdzie od razu po pierwszym myciu, to jeśli przesadzimy z ilością, może się okazać, że nasze włosy staną się różowe lub fioletowe.

W sytuacji podbramkowej, kiedy włosy wyjdą zbyt żółte, a my nie mamy pod ręką żadnej płukanki ani szamponu, możemy postawić na sok z cytryny. Nie da on może takich samych efektów jak odpowiedni produkt, ale przynajmniej na jakiś czas zniweluje żółtawe refleksy. Do tego celu wystarczy sok z połowy cytryny dodany do naszej ulubionej maski do włosów. Już jedno użycie sprawi, że nasze włosy staną się bardziej chłodne w swojej tonacji, a co za tym idzie, mniej żółte.

One thought on “Farba blond – jak osiągnąć ciepły odcień bez żółtych prześwitów?

Dodaj komentarz