fbpx

Skuteczny w walce z rakiem. Kosztuje grosze!

Imbir pomoże w walce z rakiem i ochroni przed nawrotem. Taką tezę wysunęli badacze, którzy od lat sprawdzają zastosowanie imbiru na komórkach rakowych.

 

Skuteczny w leczeniu

Imbir od lat stanowi przedmiot zainteresowania wśród lekarzy i naukowców, jednak jeszcze do niedawna brakowało rzetelnych badań, które potwierdzałyby zasadność stosowania imbiru w leczeniu nowotworowym – do teraz.

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan przeprowadzili doświadczenia w warunkach laboratoryjnych – do pożywki hodowlanej z komórkami rakowymi dodali sproszkowanego imbiru i obserwowali, co się wydarzy. Wyniki eksperymentu były zaskakujące – imbir skutecznie zwalczał komórki rakowe i uniemożliwiał im wzrost – w większym stopniu niż cisplatyna, powszechny lek stosowany w leczeniu raka jajnika.

Zdaniem badaczy tak duża skuteczność imbiru w likwidacji komórek rakowych polega na pobudzaniu ich do apoptozy, czyli samobójczej śmierci komórkowej. Co więcej, w przeciwieństwie do farmakologii imbir nie przynosi żadnych (lub bardzo niewiele) skutków ubocznych. Jednym z nich jest stymulacja macicy.

Rak jajnika ma tendencję do nawrotów – podczas leczenia chemioterapią traci wrażliwość na metodę, która wywołuję apoptozę. W takim wypadku zastosowanie imbiru mogłoby zachować swoją skuteczność i zniszczyć komórki rakowe na drodze autofagii – wyjaśniła badaczka z Uniwersytetu Michigan, dr J. Rebecca Liu.

Zwalczy raka prostaty

Ale rak jajnika, to nie jedyny nowotwór, w którego leczeniu imbir może okazać się wysoce skuteczny. W magazynie branżowym „British Journal of Nutrition” pojawił się artykuł na temat wpływu imbiru na komórki rakowe prostaty. Zdaniem amerykańskich naukowców, ekstrakt z korzenia zlikwidował chore komórki, a zdrowe zostawił w stanie nienaruszonym. Ekstrakt ten zmniejszył również aż o 56 proc. guza prostaty.

Co więcej, zastosowanie imbiru może również pomóc w sytuacjach zaburzeń po chemioterapii. Imbir spełnia rolę nieszkodliwego środka przeciwwymiotnego o szerokim spektrum działania – likwiduje mdłości po chemioterapii, naświetlaniu, a także po operacjach chirurgicznych.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, to koniecznie kliknij też TUTAJ i TUTAJ.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Motywator Dietetyczny

One thought on “Skuteczny w walce z rakiem. Kosztuje grosze!

Dodaj komentarz