fbpx

Zdał egzamin na prawo jazdy za 58 podejściem! 65-latek nie kryje szczęścia

Bogdan Matusiak z Łodzi będzie pamiętał ten dzień bardzo długo. 15 lutego udało mu się w końcu zdać egzamin na prawo jazdy, za 58 podejściem! “Jestem bardzo szczęśliwy!” – mówi 65-letni emeryt.

65-letni mężczyzna stara się o prawo jazdy od 2018 roku. Zdał egzamin teoretyczny za pierwszym razem, jednak egzamin praktyczny okazał się trudniejszy. Według informacji podanych przez portal expressilustrowany.pl, do tej pory podchodził do niego aż 57 razy, niestety bez powodzenia.

Pierwszy praktyczny egzamin zaczynałem na ulicy. Nie zdałem, ale wtedy się tym nie przejąłem — wiadomo, że większość osób nie zdaje za pierwszym razem. Kolejne próby podejmowałem już systematycznie — co miesiąc, a czasem i dwa razy w miesiącu się zdarzało. Z widzenia znam wszystkich egzaminatorów. Ale ja się nie poddaję. Jeździłem z różnymi instruktorami. Czułem się dobrze za kierownicą. Instruktorzy także raczej dobrze oceniali moje umiejętności, zarówno na placu manewrowym, jak i na ulicach — wyjaśnił szczęśliwy 65-latek.

Co sprawiało mu najwięcej trudności?

Źle ustawione lusterka, najechanie na linie, przewrócenie pachołka, zatrzymanie na linii to na placu manewrowym.

Ale parę razy wyjechałem do miasta i wtedy też zawsze coś było nie tak: a to, że za blisko krawężnika jadę, a to, że za szybko na górkę wjechałem, a to, że za szybko zjechałem, a to, że zamiast w lewo to w prawo pojechałem… zawsze się było do czego przyczepić. Czasem nerwy mi puszczają i tracę cierpliwość — podkreślił.

Bogdan Matusiak, po 54 nieudanych próbach zdania egzaminu na prawo jazdy, zdecydował się na dodatkowe szkolenie w grudniu 2022 roku. Wykupił 20 godzin jazdy z instruktorem.

Do tej pory wydał ponad 8 tysięcy złotych na egzaminy. Koszt jednego egzaminu praktycznego wynosi 140 złotych, a jedna dodatkowo wykupiona godzina jazdy z instruktorem to koszt 70 złotych.

W Polsce nie ma limitów ani ograniczeń w liczbie podejść do egzaminu na prawo jazdy.

Dodaj komentarz