fbpx

Afirmacje na każdy dzień. Numer 10 powieś nad łóżkiem!

Afirmacje mają olbrzymią moc. Autorzy poradników radzą, aby powtarzać je codziennie przed wyjściem z domu. Dzięki nim będziesz wyposażony w wiarę we własne umiejętności oraz energię, by podjąć nowe wyzwania. Oto 10 najważniejszych!

1. Każdego dnia robię postępy w kierunku moich celów
Wyznaczyłeś sobie duże cele, ale sądzisz że twój rozwój odbywa się opornie? Pamiętaj, że do sukcesu zawsze prowadzą małe kroki. Ważna jest każdy drobny krok i każda mała lekcja na tej drodze, nawet bolesna.

2. Dbam o siebie z miłością i życzliwością

Ci, którzy wierzą w siebie i znają swoją wartość nigdy nie będą pracować ponad siły, bo wiedzą jak ważne jest słuchanie sygnałów płynących z ciała. Badania pokazują, że długi sen, aktywność fizyczna i zdrowa dieta wpływają nie tylko lepszą kondycję organizmu, ale również przekładają się na to, jak o sobie myślimy.1.

3. Akceptuję siebie takim, jakim jestem

Dążenie do ideału, czy wymarzonej wersji siebie jest dobre – bo prowadzi do rozwoju. Pamiętajmy jednak, że aby mogła zajść zmiana, konieczna jest przede wszystkim… akceptacja. To jak „start” przed długą podróżą. Wybaczaj sobie błędy, mów do siebie czule, wszystkie swoje słabości traktuj jak drogowskazy. Im więcej współczucia w sobie rozwiniesz – tym łatwiej przyjdzie ci być życzliwym w stosunku do innych.

4. Jestem ważnym elementem świata

Może dla świata nie znaczysz zbyt wiele, ale dla niektórych jesteś całym światem – głosi stare porzekadło. Choć często wpaja się nam, że wobec ogromu świata jesteśmy ledwie okruchem, to wiedz, że nasze uczynki mają realny wpływ na zjawiska – tak działa zasada przyczyny i skutku. Zadaj sobie pytanie – jak chcesz być postrzegany? Jakim człowiekiem chcesz być za rok i za pięć lat?

5. Mam wszystko, czego potrzebuję

Co jest dla ciebie najważniejsze? Zdowie? Rodzina? Sukces? Pieniądze? Przyjaciele? Pasja? Sztuka? Bardzo możliwe, że nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak dużo dobra posiadasz. Doceń to. Załóż dziennik wdzięczności i każdego poranka przed wyjściem z domu spisuj, za co jesteś wdzięczny.

6. Jestem silny i wytrwały

Ta afirmacja przyda się w trudnych momentach życia – po porażkach, podczas kryzysów czy niepowodzeń. Pamiętaj, że niezależnie od tego, co cię spotyka, masz zasoby, które pomogą ci przetrwać. Mogą to być twoje osobiste umiejętności – ale również bliscy ci ludzie. Nie wahaj się sięgać po pomoc i wsparcie.

7. Kocham i jestem kochany

To potężna afirmacja, która koi nerwy i karmi poczuciem bezpieczeństwa. Aktor i poeta Krzysztof Pieczyński napisał kiedyś, że „miłość jest pierwszym z powodów, dla których Wszechświat istnieje. Po co troszczyć się o pozostałe”. Jeśli darzysz innych ciepłymi uczuciami – w zamian zawsze otrzymasz to samo.

8. Mój czas jest cenny

A to oznacza, że poświęcasz go tylko tym osobom, które cię akceptują, szanują i doceniają. Dzięki tej afirmacji poczujesz, że ciało ma swoje limity – nauczysz się wypoczywać, stawiać granice i mówić „nie’, kiedy organizm będzie potrzebował odpoczynku. To zdanie wzmocni twoje poczucie wartości i sprawi, że zaczniesz cenić swoją pracę i talenty.

9. Ludzie wokół mnie wspierają moje działania

Siatka społeczna jest ważnym elementem zdrowia psychicznego każdego człowieka. Jednocześnie też wywiera ogromny wpływ na to, jakie działania podejmujemy a które porzucamy. Otaczaj się ludźmi, którzy widzą cię „wysoko” – są wspierający i życzliwi, wierzą w ciebie wierzą i motywują do dalszego rozwoju. Unikaj osób, które są zawistne i zazdrosne.

10. Czeka mnie piękna i bezpieczna przyszłość

W czasach, kiedy złe informacje ze świata rozchodzą się w mgnieniu oka, warto zadbać o spokój w umyśle i swój dobrostan. Jak? Powtarzaj prostą mantrę – „jestem bezpieczny/ bezpieczna”. Strach jest narzędziem manipulacji – podcina skrzydła, wycofuje i tłumi cele, marzenia i popędy. Zamiast karmić się strachem, szukaj w świecie (i w mediach) dobrych wiadomości. Świat nie jest ani zły, ani dobry – świat jest taki, jakim go widzimy.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło:  F7dobry

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz