fbpx

Mennica Gdańska wydała monetę z Batmanem

Mennica Gdańska wprowadziła do obiegu nowy numizmat – monetę z podobizną Batmana, wynikającą z kooperacji z Warner Bros, Discovery Global Consumer Products. Batman dołącza do serii monet z ikonami popkultury, wśród których znajdują się Królik Bugs, Harry Potter czy postacie z „Matrixa”.

Egzemplarz, wydany w środę, jest limitowany – dostępnych jest jedynie 300 sztuk. Moneta o masie dwóch uncji, wybita ze srebra próby 999, zachwyca wyjątkowym reliefem o głębokości 2,7 mm oraz oryginalnym zastosowaniem druku UV, nadającym projektowi trójwymiarowość. Na odwrocie widnieje Batman, spoglądający na pełen wyzwań horyzont — informuje Warner Bros Discovery. Zgodnie z ich doniesieniami, legalność monety jako środka płatniczego potwierdza rząd wyspiarskiego państwa Niue na Pacyfiku.

Warner Bros. Discovery podkreśla, że wybór Batmana ma symboliczne znaczenie. Batman, sprawiedliwy bohater nocy z Gotham, jest symbolem postawy godnej naśladowania.

Moneta z Batmanem kontynuuje serię numizmatów z postaciami z popularnych franczyz Warner Bros. Discovery. Wcześniejsze wydania zawierały postacie z „Przyjaciół”, „Matrixa”, „Mortal Kombat” czy serii o Harrym Potterze.

Na rok 2024 planowana jest emisja monet z bohaterami filmu „Kosmiczny Mecz” z 1996 roku.

Dodaj komentarz