fbpx

„Zupełne Dobro” otwiera w sobotę pierwszą w Rzeszowie lodówkę foodsharingową

Lodówka foodsharingowa, czyli do dzielenia się nadwyżkami żywności stanie w rzeszowskim Pubie Kultura. To efekt działań grupy od Jadłostacji, zwycięskiego projektu Warsztatlonu.

Jadłostacja to projekt ludzi od Zupy na Placu. Grupa wolontariuszy od lutego 2017 co poniedziałek gotuje wielki gar zupy i częstuje nią bezdomnych na placu Ofiar Getta.

Zbierają też ubrania, koce, artykuły higieniczne dla potrzebujących. Robią to bezinteresownie, z własnych środków.

Ekipa od Jadłostacji działa już formalnie – niedawno zarejestrowała Stowarzyszenie Zupełne Dobro. Czerwcowe zupy to już pokaźne wydarzenia – co poniedziałek na pl. Ofiar Getta spotyka się około 40-60 osób. Spotkania to nie tylko posiłki, to również rozmowy i integracja społeczeństwa.

Kolejnym sukcesem zespołu jest otwarcie pierwszej lodówki foodsharingowej w Rzeszowie podczas wydarzenia „RzeszówNIEmarnuje!”. Lodówka pojawi się w Pubie Kultura. Każdy może przynieść i włożyć do niej jedzenie, którego z różnych względów nie wykorzysta.

Otwarcie lodówki foodsharingowej odbędzie się  5 sierpnia o godz. 16. Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje – m.in. panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi, warsztaty dla dzieci, wspólne gotowanie i jedzenie zupy, a na zakończenie kameralny koncert.

Czytaj więcej na: rzeszow.wyborcza.pl

Dodaj komentarz