fbpx

Rok pracy 12-latka przenieśli do kosza. Chłopiec pisał grę w kafejce internetowej

Pracownicy kawiarni internetowej przez przypadek skasowali owoc rocznej pracy 12-letniego Muhammada Thagif z Malezji. Chłopiec nie posiadał własnego komputera, przychodził do niej aby programować własną grę komputerową. Podczas jednej z wizyt okazało się, że cała jego praca trafiła do kosza. Historię chłopca poznało tysiące internautów, zareagował również malezyjski rząd.

12-letni Muhammad Thagif przez rok regularnie odwiedzał kafejkę internetową, w której pracował nad grą komputerową. Podczas jednej z wizyt okazało się, że gra została usunięta przez pracowników, którzy uznali, że plik jest wirusem internetowym.

Chłopiec napisał o tym na facebookowej grupie PC Gaming Community Malaysia. Jego sytuację opisano między innymi na Twitterze. Publikację podało dalej ponad 10 tys. użytkowników serwisu.

 

 

 

Po rozgłosie, z którym spotkała się historia 12-latka, załoga kafejki postanowiła spróbować odzyskać grę. Udało się.

Kilka dni później zdarzeniem zainteresował się malezyjski minister ds. młodzieży i sportu Syed Saddiq. Zdjęcie ze spotkania z chłopcem umieścił na swoim Twitterze, mianując Thagifa “najmłodszym malezyjskim deweloperem gier komputerowych”. Wcześniej Saddiq ocenił, że determinacja chłopca jest “niezwykła”.

Dzięki zainteresowaniu internautów chłopiec zaczął otrzymywać darowizny z całego świata. Dostał również własny komputer od imama.

Dodaj komentarz